Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyire jók az i5 processzoro...

Mennyire jók az i5 processzorok grafikus magja?

Figyelt kérdés

Mennyire veszik le a teljesítményét a procinak, milyen minőségű videót képesek lejátszani? Játékokhoz mennyire jók? Sim City féle építős játékokkal (pl. Rail Simulator) és szimulátorokkal (pl, mozdonyvezetés) játszanék elsősorban.

Kiegészítő kérdés: A régebbi XP-s előtti ilyen jellegű programok elfutnak majd a Win7-en is? (XP-n futnak).


2010. okt. 27. 00:04
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
i5 kvára nem grafikus processzor...
2010. okt. 27. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hát éppen hogy DE

Tartalmaz grafikus processzort!


Kérdésre:

Konkrétan nem tudom, de azt igen hogy notebookomba i3 van és ennek a grafikus procija, és shift (igaz h lowon) meg sims3 meg ilyenek futkosnak rajta nyugodtan:)

Nem játékra vettem a gépet de bírja:)

2010. okt. 27. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

előző vok:

1080p-s FullHD filmet szaggatás nélkül visz:)

Ezt kihagytam és kérdezted:D

2010. okt. 27. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Játékhoz szar. Minden másra tökéletesen elég.
2010. okt. 27. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Előttem már leírták a lényeget, azt hozzátenném hogy komolyabb játékhoz inkább vegyél 4 magos i5-öt (Core i5 760) grafikus chip nélkül, és egy jó videokártyát.

De erre valószínűleg megfelel amit írtál.

2010. okt. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Kösz a segítséget.

Akkor talán elég lesz az i5 önmagban grafikus kártya nélkül. A városépítésnél sok az objektum, és bár nem árt, ha a térkép gyorsan mozog, de azért nem villámgyorsan.

A mozdonyvezetéses szimulátornál, meg azért nem történik annyira bonyolult mozgás, mint egy 3D-s játéknál, így akkor talán megpróbálkozom ezzel.

2010. okt. 27. 13:53
 7/10 A kérdező kommentje:

Talán egy i5 650 kellene, mert bizonyos programoknál a Mhz s fontos.


Amúgy ha már itt tartunk, akkor mennyire veszi le a processzorteljesítményt az, hogy nincs külön videókártya, hanem a processzor adja a videót is? Vagy el van különítve, és így nem sokat számít?

2010. okt. 27. 13:57
 8/10 anonim ***** válasza:
Kicsit kevered a dolgokat. Csak annyi történt hogy a GPU-t a CPU mellé integrálták. Az Intel HD grafikus vezérlő még mindig nagyon alsó kategória és inkább irodába illetve mozira van mint 3Dre. Biztosan nagyobb a teljesítménye ezeknek a GMA5700asoknak mint a 4700asoknak illetve értelemszerűen ami épp a CPUra van integrálva a családból de még ha megtriplázták is a teljesítményt egy diszkrét VGAval jobban jársz. Amellett hogy egyszerűbben cserélhető.
2010. okt. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Igaz, csak jó lenne valahol megtalálni a kompromisszumot az erős gép (MHz-ben is) és a megfelelő árú gép között.


Na meg i5-ből vannak grafikus mag nélküliek, a csúcskategóriásokon kívül is?

2010. okt. 27. 16:01
 10/10 A kérdező kommentje:
Megmondom őszintén én sem rajongok túlzottan az itegrált kártyákért, viszont ha régebbi procit veszek, C2 duo az i3 vagy i5 helyett, akkor később azt nehezebb fejleszteni, mert az LGA775 procik és a DDR2-es memória előbb-utóbb kifut, és ha ca 1-2 év múlva fejleszteni akarnék, akkor nem tudok, mert az alaplap nem kompatibilis.
2010. okt. 28. 12:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!