Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen Monitort vegyek? CRT,...

Milyen Monitort vegyek? CRT, TFT, LED melyik a legjobb?

Figyelt kérdés

Nem az érdekel hogy mekkorát...

Ahogy láttam van CRT és TFT, mi a különbség a kettő között?

Ja és persze van a LED.


OLvastam valamit a 120Hz-es 3D-sről is..

Melyiket ajánljátok?

Filmezésre,játszásra használnám.


2010. okt. 24. 20:26
 1/4 anonim ***** válasza:

CRT monitort már nem gyártanak, szóval az felejtős. TFT/LCD van és LED. LCD a legelterjettebb, laptopok nagyrészében is az van. Teljes mértékben használható, bár azt tudni kell, hogy van válaszidő, nem tud igazi feketét megjeleníteni és általában alacsony a betekintési szöge. LED monitorok még elég újnak számítanak, ezért drágák is, de a fényereje általában nagyobb, mint egy hagyományos LCD panelnak. 3D szerintem még felesleges, mert alig van hozzá tartalom.

Ha rám hallgatsz, akkor egy 22 colos LCD monitort választassz, ha lehet 2ms válaszidő alattit. Kontrasztarány mókusvakítás, üzletben előtted vannak beüzemelve, hasonlítsd össze.

2010. okt. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A CRT a nagy batár képcsöves, azt semmiképp ne vagyél. A LED-monitor is LCD(=TFT), csak nem CFL(fénycső) a megvilágítása, hanem LED. Ettől elvileg egyenletesebb, szebb, élesebb a kép, viszont drágább. A LED elméleti élettartama hosszabb, így tovább lehet jó.

A 3D meg még nagyon drága és nagyon kevés videokártya támogatja. Az is a drágább kategória...

2010. okt. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ertem, vilagos ,koszonom a valaszokat.


Egyertelmu hogy akkor a LED monitorokat még nem éri meg venni..


ill. az megkérdezhetem,hogy az összes LED monitornál a LED-ek a monitor keretben vannak, vagy a monitor lapján is a háttérben?

2010. okt. 24. 20:43
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem látod a LED-eket. És a LED annyival nem drágább, hogy ne érje meg.
2010. okt. 25. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!