Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Alaplap és processzor ennyiért?

Alaplap és processzor ennyiért?

Figyelt kérdés

Használtan szeretnék venni cpu+alaplapot viszont nem tudom melyik lenne a legjobb vétel. Amik már vannak:

Rx 470 4gb

Ddr4 2x8gb

M.2ssd 256gb


40.000Ft-om lenne rá.



jan. 13. 22:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ennyiért össze vadászhatsz egy Ryzen 5 3600-at, meg egy valamilyen alaplapot aprón.

Lap szokott lenni 10-15 körül is most ezt találtam.

[link]

[link]

jan. 13. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
50%

Hardveraprón ki lehet fogni jó félkonfigokat, bár emellé a kártya mellé nem kell valami hű de extrémet belerakni.

Nekem rx 580 4 gb van és i5 8500 és B360 alaplappal, kb 40ből kijött és bőven elegendő :)

jan. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Am4 mindenképp, az még később is jól bővíthető lenne.


Ha valahogy a 4500-3600-at bele tudod préselni a keretbe, akkor az lehet a csúcs. Nagyobb eséllyel ryzen 2600-nál fogsz megállni, ami bőven elég egy mostaninál sokkal jobb videokártya mellé is.

Arra figyelj az alaplap kiválasztása során, hogy a rajta levő bios támogassa a kinézett procit.


Egyes alaplapok frissíthetőek proci nélkül, azoknak hátul van egy gom ehhez. Illetve érdmes a ryzen 5000 szériás bios létezésére is figyelni (bár ez ritka, mert már rengeteg a320 alaplap is kapott 5000 procis bios-t)

jan. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!