Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy Seasonic GM G12 550W Gold...

Egy Seasonic GM G12 550W Gold tápegység kitud szolgálni egy I5 10400 + RTX 3070 Ti kombót?

Figyelt kérdés
Egy nagy fogyasztású processzor mellett is elég lenne a tápom teljesítménye a 3070 Ti mellé és overclockolások is lehetségesek lesznek vagy hagyjam inkább meg az alap órajeleket és a kártyát meg undervoltoljam is? A gépet Msi MPG Z490 Gaming Plus lappal kínálják. A tápom eddig RX 6650 XT és I7 4771 mellet dolgozott hibátlanul. A gépben vannak, lesznek RGB elemek és három winyo lesz benne egy HDD, egy Sata SSD és egy M.2 SSD.

jan. 12. 21:14
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]

10400 olyan 160W körül fogyaszt, elég lesz simán.

VGA-t sosem érte meg OC-ni, a CPU-n meg max bclk-t tudsz emelni.

[link]

Itt hozzá egy segédlet, de olyan sokat nem enged rajta emelni.

Bár személy szerint én menekülnék attól a platformtól, túladnék rajta és átmennék AM4-re.

jan. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pont el fogja vinni. A 3070 Ti a TPU mérései szerint maximálisan nyúzva is megáll 350W körül, a proci is 100 alatt fog maradni. SSD-k, HDD-k nem nagy fogyasztók, meg amúgy se fog minden egyszerre menni. Az overclockot azért nem erőltetném.
jan. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha valami 13-14. gen Intel K processzor lesz beletéve akkor egy 750W körüli táp kellene bele.

A kártya 2*8pin tápot "kér" ez 600-650W tápokon szokott lenni külön vezetéken (a táp és VGA gyártók ajánlása).

Nos, ha mindent "lefolytasz" és összelegózól még egy PCIe tápot működhet, de hivatalosan nem ajánlja senki.

jan. 13. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én egy 10400 + 3070 kombinációt használok, de a kártya elég erősen tuningolt gyárilag, 280W a limitje szóval kb ugyanott van ahol a 3070Ti, konnektoros fogyasztásmérővel 300-350 között szoktam mérni játék közben, van a gépben még 32gb ram két modulban, 2 m2 ssd, egy sata ssd és egy hdd és 5 venti.
jan. 13. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!