Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek érzékelnék változá...

Szerintetek érzékelnék változást gyorsaságban?

Figyelt kérdés
Sokan nem akarják elhinni de én teljesen jól elvagyok 2023-ban egy kétmagos CPU-val (i5-6200U), 8 giga RAM-mal és egy SSD-vel. Szerintem minden gyorsan megnyílik, soha nem aggódom azon hogy éppen hány böngésző, Excel meg Word ablak van megnyitva, és a ventillátor se szokott menni (kivéve gameléskor). De azért kérdezném, hogy ha vennék mondjuk egy 8 magos CPU-s asztali számítógépet (tegyük fel i5-12400-as CPU-val), még gyorsabbnak érezném a programokat így szokásos használat közben? Vagy elhanyagolható különbség lenne csak?
2023. nov. 20. 20:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem kötekedés, de a 12400 az csak 6 magos.😉 Igen gyorsabb lenne mert 1-2 magon is sokkal gyorsabb processzor. A 6mag/12szál sokkal jobb multitasking-ban a jelenlegi procidnál ami 2 mag/4szálas (több dolgot tud egymással párhuzamosan végezni)

A mai játékok is egyre jobban kezelik a 6-8 magos processzorok lehetőségeit. 8mag 16 szàlas processzorokra egész jól skálázódnak a játékok.

2023. nov. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én használok a tidénél gyengébb gépeket is (egy i5-2320 PC és egy i5-4300U laptop), és erőset is (i7-11700), mindegyiket 8 GB RAM-mal.

Alapvető dolgoknál, mint pl. böngészés, szövegszerkesztés, nincs nagy különbség. De ha megnyitok 15-20 nagyobb erőforrású oldalt, vagy nekiállok programozni Visual Studióval vagy Android Studio-val, akkor viszont már eléggé észrevehető a különbség.

2023. nov. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Valamin megakadt a szemem 12400 és nem f-es? Integrált grafikával szertnél gépet? Ha igen feltétlenül vess egy pillantást az AMD Ryzen5 5600G-re!

A 12400 (UHD730-as van) az 5600G (Vega7)

[link]

2023. nov. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Minek, Jó az amire használod, magad mondod, amúgy 6. generációs i5 teljesen rendben. Más lenne, ha videót vágnál(stb.) más lenne a helyzet.

Tartsd karban a gépet...

2023. nov. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"(tegyük fel i5-12400-as CPU-val), még gyorsabbnak érezném a programokat így szokásos használat közben?"


Pattogósabb lenne a géped és gyorsabban ugranának be az ablakok a böngészőben meg máshol is.


Én pl. Ryzen 7 5700G vettem (van benne integrált VGA, Vega 8) és nagyon megvagyok vele elégedve. Ráadásul Win.11 kompatibilis is. És nem kellesz a Win.11-nél újabb verzióknál sem hardvert váltanom.

2023. nov. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!