Olcsó alaplap legalább egy, de inkább kettő USB C-típusú csatlakozóval?
A C az csak a fizikai forma. A sebesség pl az USB 3.2 gen2x2 (avagy 20 gbps) nyugodtan rakhatsz akármelyik USB3 csatlakozóra egy usb-C hubot, és annyi USB-C csatid lesz, amennyit csak akarsz.
Illetve sajnos az alaplap chipsetekben egyetlen USB vezérlő van az alaplapon, azaz teljesen mindegy a csatlakozószám, mert egy vezérlőbe fut az összes. Tehát ez korlátozó tényező lehet, ha pl USB->USB eszközre másolnál, pl két külső nvme esetében. Ilyenkor jobban jársz egy USB bővítőkártyával, ami a valószínűleg a chipsedt pci-e sávjaihoz csatlakozik ugyanúgy (attól függ hova dugod az alaplapon), de saját USB vezérlővel rendelkezik.
Ha komplett gépet váltasz, akkor házból lenne érdemes még olyat nézned, amin van USB-C. És ha olyan, akkor előfordulhat, hogy ahhoz az alaplapokon megint egy új típusú belső csatlakozó van, ami ugye viszi az említett 3.2 gen2x2 szabványt is (USB-C-n is de USB-A-n is, tehát a fizikai forma lényegtelen, amíg megvana megfelelő szál. USB2-ben csak 2 szál van), és van a már szokásos USB3 [link] Talán így látszik legjobban... tehát a ház USB-C-re szokott menni azbúj alaplapi USB csatlakozó. Tehát kész agyfasz, főleg ha utána hozzávesszük, hogy létezik a thunderbolt is, ami szintén USB-C fizikai csatlakozót használ, kompatibilis is az USB-vel, és akkor még a különböző hubok mindenféle szabványai (power delivery, DP/HDMI, ilyen-olyan bisz-basz...)
Tehát nagyon jó lenne, ha részleteznéd, mi lenne a pontos felhasználás, amihez kell az USB-C?
VR? Vagy más?
Sajnos az USB az már régóta nem csak egy USB, hanem egy nagy katyvasz, így mielőtt bármit ajánlanánk, pontosan kell tudnunk az igényeidet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!