Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen hardware követelmény...

Milyen hardware követelmény kell egy internetezős gépnek?

Figyelt kérdés
Vagyis amin normálisan lehet netezni! Csak netezni, semmi több! Köszi! (Számítógépről beszélünk és nem Laptopról!)
2010. okt. 19. 19:40
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Azért el kéne dönteni, hogy mit értesz netezés alatt. Egy weblapot bármivelyen régi géppel le lehet tölteni, a kompromisszummentes böngészéshez már több GB memória kell. Nekem most csak a Firefox 500MB körül foglal, ha tovább nyitva van akkor 1GB körül is. És ez _csak_ a böngésző.

Másik dolog a processzor teljesítménye. Ha túl gyenge akkor a Flash nem játszik, de az erősen javascript-es webalkalmazások sem.

Szóval egy régi géppel el lehet olvasni a híreket, de egy mai modern netező igényeit nem elégíti ki.

Szerintem vegyél egy miniITX-es alaplapot, amin van hardveres gyorsításra képes VGA + egy kisfogyasztású AMD procit.

2010. okt. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Azért sok múlik a processzoron is, mert ha az pl. két magú Intel, akkor az 1 GB teljesítményű kis ITX is nagyon szépen és gyorsan fut. ESET SS mellett, integrált alaplapi kártyával tökéletesen futnak a videók, a filmek stb. Van ehhez három böngésző, levelező, egy nagy saját adatbázis, rengeteg fotó stb.
2010. okt. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

2gh-es processzor meg 512mb ram van a gépemben és ezzel is vígan lehet még nagyobb felbontású videokat is nézni nem kell ide 1g ram

10-15ezerért már kapsz netezésre alkalmas gépet

2010. okt. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
nekem 2 Gb ram van a gépben pedig csak netezésre használom :) Én akkor is azt mondom hogy ajánlott az 1 Gb ha nem akarod hogy akadozzon,homokozzon.
2010. okt. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
21 11 vagyok: nekem az 1GB RAM mellett sincs homokóra, se lassulás, nagyon sok saját anyagom van rajta, nemcsak netre használom, mégis gyors ez a kis gép. Az igaz, hogy ami nem kell, vagy régebbi, kiírom CD-re.
2010. okt. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!