Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Jobb procival is szaggat...

Jobb procival is szaggat (hat) nak a játékok?

Figyelt kérdés

Az alábbi konfigurációm van:

Intel Celeron proci 1.8 Ghz

Nvidia Geforce FX 5200 as vidikártya (128 mb)

1 Gb Sd ram (133 Mhz)

Na most, ha én kicserélném a procimat egy jobbra, (mondjuk egy több Ghz-esre, akkor konkrétan miben fog javulni a gép?)

Pl.: Belepakolok egy Intel Pentium 4-es 2.4 Ghz-es procit?

Mindez egy acorp alaplapon van. Vidikártya cserében is gondolkodtam, de nem tudom eldönteni melyiket kéne? Sajna csak az egyikre van keret.

[link]

HA valaki ért ehhez, és ráér egy kicsit, az segítsen!

Miből, és mit pakolhatok bele a gépembe, amit még támogat az alaplap. előre is köszi! (semmoi se tudok angolul) XD XD XD XD


2009. jan. 2. 18:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Nagyon gyenge mind a proci, mind a VGA. (Igazából új korukban sem voltak erősek). Vagyis szaggatni fognak. Bár a 2.4-es p4 kb. 70-80%-kal nagyobb teljesítményű, mint a cerkád, de ma más ez is lassú. (Kb 3 éves játékokhoz még jó) Viszont az 5200-es gef is gyenge (az fx5-ös széria egyébként félresikerült, és ez a leggyengébb a szériából). Szerintem most cseréld ki az egyiket, aztán gyűjtögess vadul, és később cseréld ki a másikat is. Persze ha új játékokkal akarsz játszani, akkor inkább ezt dobd ki, és szerezz egy újat valahonnan.
2009. jan. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ja, és a memóriákat add el valahol (sd ramok egyébként is drágák), és szerezz helyette ddr-t.
2009. jan. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Jó, de az alaplapomba nem lehet ddr memóriát rakni!

Szerinted az alaplap is gyenge? Lehet, az egész konfiguráció kb. 7 éves (kivéve a ram meg a vidikártya)

Mit ajánlasz? (milyen vidikártyát vagyek legközelebb?)

Azért az árral csak észzel, max.: 25000-30000 Ft.

2009. jan. 2. 19:22
 4/6 A kérdező kommentje:
Ja és nem csúcsgépet akarok, hanem olyat, amin nem szaggat mondjuk, a NFS: Carbon, meg a FIFA 09
2009. jan. 2. 19:23
 5/6 anonim ***** válasza:
A videókártyát cseréld ki először. A proci cserével azért nem érnél sokat, mert a videókari még gyenge maradna, és ugyanúgy beszaggatna, csak mostmár amiatt. Persze ha kicseréled, akkor semi biztos, hogy az adott játék jól fog futni, de a régebbiek legalább jobb grafikával mehetnek. Persze ehhez azt is kéne tudni, mennyit szánsz rá pontosan, anélkül nehéz javaslatot tenni. Sokat mindenesetre ne költs rá, mert nem éri meg, inkább új gépben gondolkodj. Ha meg nincs pénzed, esetleg el lehet nézni a haszált gépek frontjára, ott is lehet jó vásárokat csinálni, ha elviseled, hogy nem lesz vaci új géped...
2009. jan. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 hnle ***** válasza:
Jó proci nélkül semmivel sem lesz jobb még ha jobb videokarit is veszel, mert a kártya ugyse tudja majd kihasználni ereje 100%-t a gyenge proci miatt.Én először egy jobb procit vennék , bár az lenne a legjobb ha kicsit gyüjtögetnél és vennél egy komplett új gépet!
2009. jan. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!