Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 14gb ram még elegendő lesz a...

14gb ram még elegendő lesz a mai játékokhoz addig ameddig nem váltok DDR4 vagy DDR5 alapra?

Figyelt kérdés
Eddig volt 4x2gb ramom. De az egyre több játéknál olyan akadásokat csinált már, hogy kellett még bele több ram ezért vettem bele egy 8gb-s ramot 7 ezer forintért beraktam az egyik 2gbs helyére így lett 14gb. És most így három különböző ram van a gépben Apacer, Samsung és az új Mushkin. És ehhez is már nehezen tudtam hozzá jutni. Még vegyek bele 8gb memóriát vagy inkább hagyjam és ddr4 vagy ddr5-böl menjen majd minél több. 8gb ram a Last Of Us, Hogwarts Legacy, Star Wars Jedi Survivor miatt jönne jól. Mert tudom ezek a játékok képesek akadni 16-al is nekem meg 2-vel kevesebb van. De gondolom nem lesz sokkal rosszabb nekem sem. De elvileg még a 20gb sem elég nekik mindig inkább 22-26gb kellene már ahhoz, hogy ez mindenképpen el legyen kerülve. De nem könnyű ddr3 ramot szerezni már és ha olcsó is de akkor is pénz és gondoltam 14gb rammal már kibírom azt az 1-2 évet maximum. De szerintem nyár előtt lenne csere. Csak minél erősebb, modernebb gépet akarok építeni amihez pénz is kell. A monitorom 4K de én inkább 1440p vagy alatta szoktam játszani mert a pár éves játékoknál 1440p-ben is elhasal a kártya, de a hogwarts legacyn pont nem annyira egy ilyen konfiggal. Intel Xeon E3 1285v4, Radeon RX 5700 XT, Gigabyte ga h97m d3h alaplap
2023. okt. 11. 16:49
 1/3 anonim ***** válasza:
82%
Hát azért szerintem a dual channelnak elég szépen alátettél így, egyszerűbb lenne két darab 8gb-os modul.
2023. okt. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
37%

Ott kezdődik a probléma, hogy az alaplap DDR3 1600/1333 MHz-et támogat, tehát a DDR4 fizikailag nem fog belemenni. Ha te itt DDR4-re váltanál, akkor bizony alaplap is kell, de akkor meg már érdemes hosszútávon gondolkodni és DDR5-be ugrani.


Ha számít a pénz, akkor rendes DDR3-as ramokat szerezz, 32 GB-ig bírja az alaplap. Esetleg SSD-ben érdemes gondolkodni, mert egy Hogwarts Legacy meg más egyéb openworld játékok azért szeretik eléggé.

2023. okt. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
8%

Itt nem igazan szamit a dual channel, a masodik meg nem tudta elolvasni a kerdest (benne van hogy valtania kell).


Szerintem 1-2 evet docogj el ezzel, aztan vegyel ujat. Igy ezekkel tudsz jatszani FHDban, a penztarcadnak meg jobb igy.

2023. nov. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!