Miért ócsárolják az Akyga tápokat és laptop töltőket?
150+ gépünk van, kb. 5 éve hibátlanul működnek, mindegyikben Akyga tápegység. Illetve az össze laptophoz 200+ utángyártott Akyga töltőket rendelünk, ha a gyári tönkremegy és eddig még nem volt egyik Akyga termékkel sem garanciás ügyünk.
Irodai gépekbe miért nem jó az Akyga?
Természetes, hogy komoly gépekbe nem tenném bele, de az alap irodai i3/i5, 8GB ram, 250GB SSD konfigokba mi a gond velük?
Senki sem ócsárolja őket, csak azt a tényt közlik, hogy nem érhető el róluk (sok, mélyreható) teszt,
így nem lehet tudni, hogy pontosan milyen belsővel rendelkeznek, milyen komponensekből épülnek fel, milyen védelmeket tartalmaznak; a versenytársakhoz mérten nagyon olcsóak,
így - a feltehető spórolások miatt - nem a minőségükről lesznek híresek.
Például ezért:
"150+ gépünk van, kb. 5 éve hibátlanul működnek, mindegyikben Akyga tápegység. Illetve az össze laptophoz 200+ utángyártott Akyga töltőket rendelünk, ha a gyári tönkremegy és eddig még nem volt egyik Akyga termékkel sem garanciás ügyünk."
Ez milyen szempontbol relevans szerinted a tobb millio Akyga eszkozre vonatkozoan?
Mintha azt irnad, hogy nem erted miert tartjak rakkeltonek a dohanyzast, mikor tobb millio ember nem lesz rakos tole.
150 gép, 5 év az már egész jó minta.
Nagyobb, komolyabb webshopok a termékek mellett fel szoktát tüntetni a meghibásodási arányt is.
Egy számítógépet mondjuk 3 év alatt leamortizál egy cég. 150 gép, 5 éves kihordással és meghibásodás nélkül az 150 gép majdnem 2 teljes ciklusa (5/3 ciklus), 3 évre vetítve éppen 250 gép.
Ha 250 gépből 1 elromlik, akkor az 0,4% hibaarányt jelent 3 év alatt.
Az Ipon oldalán pl. 3-400 wattos tápokra szűrve népszerűség szerint egy Akyga az első, 7000 Ft alatt, meghibásodás 2,7%.
A második egy Be Quiet! 23 ezerért és 0% aránnyal, a harmadik is egy Be Quiet! kb ennyiért 0,6%-al, aztán meg egy Chieftech 15-ért, 0,7%-al.
Kérdés persze, hogy melyikből mennyit adtak el, de ezekhez képest a kérdező 0,0%-os (vagy ha 1 db elromlik, 0,4%) aránya kifejezetten jó, és a mintája is nagynak látszik.
A 0,7% arány pl. úgy jön ki, ha 142 darabból elromlik 1 db. (100/142=0,7042)
Az is igaz persze, hogy csak az akyga 3-400 wattos tápokból csak az iponon van 10% meghibásodás is (10 eladottból 1 rossz volt? ráadásul egy drágább akyga), és 2-6% között mennek általában a meghibásodások, de valószínűleg az olcsóbbak nagyobb eséllyel adják meg magukat - még a 10%-os arány mellett is ezt mondom, valószínűleg ott nagyon kicsi a minta.
És egy irodai konfig valószínűleg nem fogja csúcsra hajtani a tápot, ellentétben Pistikével, aki a ballagási pénzből megpróbál egy 4060-at rádugni szegény kicsi tápjára, és egyből kijön a füst, ahogy ráindítja a CP2077-et (végre! felkiáltással).
Tehát nem túl erőszakos felhasználással akár az akyga is lehet jó választás. Persze érdemes egy kategóriával fentebb nézelődni, és olyan népszerű tápot keresni, amiből tényleg sok is fogy, és úgy is 0 körül van a meghibásodása, főleg ha valakinek egyetlen gépe van. De irodában 150 gépnél pl. ha el is füstöl egy gép, úgyis minden a szerveren van, adat nem nagyon vész el, a vas meg úgyis jön-megy, az adatvagyonhoz képest az aprópénz.
Persze ha a szerverben erőlködik a hörcsög egy akyga tápban, akkor ott lehet gebasz! :)
Direkt ezért írtam, hogy office felhasználásra. Mindegyik iGPU, nem erőgépek.
"Egy számítógépet mondjuk 3 év alatt leamortizál egy cég."
Hát ja, ez Németországban meg a multiknál így van, de nézzünk meg egy magyar céget. :D Rendszergazdaként nem az első munkahelyem (konkrétan a 6., de legyen 5, ha az általános iskolai rendszergazdát nem tekintjük szakmai munkának).
Minden cégnél nyüstölték addig a gépeket, amíg tényleg nem romlott el... sajnos.
A kérdés nem kardoskodás a márka mellett, mert saját felhasználásra soha nem vennék Akyga terméket, de office gépekbe miért nem jó? Ez lett volna a kérdés lényege. Van olyan gép a raktárunkban, ami még el van téve (nem lehetett leselejtezni), 20 éves lesz lassan, Codegen tápegységgel. Itt nem arról van szó, hogy ezek prémium márkák, de ha konkrétan csak a CPU a fogyasztó, a maga ~100W brutális fogyasztásával, mellette simán elketyeg a 400-500W Akyga.
Igazából magadnak már leírtad az egyik lényeges választ az egész kérdésre.
Egy minőségi tápra, amire mondjuk 500W van írva, az garantáltan el fog annyit bírni, anélkül, hogy gond lenne, itt meg a töredék terhelésüket kapják annak mint ami papíron rájuk van írva.
iGPU-s gép simán el lehet vele. Meg ha jól lennének feliratozva nem is lenne baj. A 400-ra 150W az 500-ra 200W és valószínűleg örök lenne mint a nyomorúság.
Egy cirka 300W-ot fogyasztó konfig lekapcsolt, kifagyott egy 500W-os Akygával (#4 Pistikés törénetét én láttam) az 500W Be quiet simán viszi. Építettem be is ilyet budget netező gépbe 3 éve semmi baja.
A helyén kell kezelni és lehet használható.
Amúgy a videóban amit #1 linkelt 270-280W-nál durrant el. Ha nem kap nálatok ekkora terhelést egyik sem nem csoda, hogy bírják.
Csak az a marha nagy baj, hogy ráírják a 400W-ot és ha valaki megküldi könnyen lehet, hogy elköszönhet a gépétől. Ezért nem ajánlott. Codegány tápom nekem is volt sokáig, akkor még azt se tudtam, hogy ez gond, de vagy 6 évig jó volt, de ettől még nem ajánlanám.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!