Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » MI traineléshez milyen videoká...

MI traineléshez milyen videokártyát érdemes megvenni?

Figyelt kérdés
Gondolom az 1 millió felettiek már egész jók, de mi a minimum, amin érdemes?
2023. szept. 28. 17:27
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Segíteni nem tudok, de talán némi támpontot tudok adni amerre el tudsz indulni:

Szerintem ennek érdemes lenne Ai hardverrel foglalkozó fórumokban vagy oldalakon utánanézni, legalábbis annak hogy mi az ami szoftveres oldalról támogatott.


A Radeon Instinct Mi25 szinte fillérekért van ebayen ( 70$ körül), de a Mi50-ből is rengeteg van 170$ körül. Nvidia Tesla V100-at kapsz már 700-800$ között, ennek a teljesítménye valamivel több mint a klasszik Radeon VII-é de utóbbit már 100-110 000 körül megkapod hardveraprón is, egy Tesla V100 árából kijön két Radeon VII..


Innen lehet felfelé lépegetni a Teslák, RTX Axxxx-ek világában és határ a csillagos ég.


Szerintem a GPU teljesítménye nem lesz kritikus, több olcsó kártya együtt egész jól megy, akik nagyban nyomják azok az energiahatákonyság miatt használják a legújabb és legtutibb cuccokat ( nyilván a bruitál drága kutatásokhoz kell a compute powaaa is ). Én arra figyelnék, hogy mi a memóriaigény. Ha kell a nagy sávszél akkor klasszik GDDR-es kártyákat nem szabad megvenni, ott a HBM-es lesz a befutó.

2023. szept. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez sok mindentől függ. Egyáltalán mit szeretnél trainelni az sem mindegy? Mekkora modell? Mennyi gpu ram kell neki? Én cloud gpu-t szoktam használni ilyenekre mert sokkal gazdaságosabb. Ott általában 4090-et vagy ha több memória kell akkor A100 vagy ahogy az előttem lévő is írta A5000 pl. Ezeket párszáz forintért/óra lehet bérelni.


Nyilván ha szeretnél saját AI céget indítani akkor kell saját gpu park is, de túl sok részletet azért nem írtál ...

2023. szept. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!