Mennyire jók ezek az SSD-k?
1. [link]
2. [link]
Jelenleg egy WD Green 240GB van, azt szeretném nagyobb tárkapacitásúra, illetve sebességűre cserélni. Ezek mennyivel lehetnek gyorsabbak vajon?
Gyorsasággal nincsenek csodák, de én Crucialt vennék, eléggé dicsérik az MX-eket
Sebességben mindegyik sata ssd ugyanazt tudja, ~10% különbséggel egymástól legfeljebb. A sata maximális adatátviteli sebessége a szűk keresztmetszet, nem maga az ssd, mindegyik 500-550 körül ír/olvas. Ha gyorsabbat akarsz pcie/nvme ssd re van szükséged, ezek 3500-9000 MB/s körülre képesek(3500 a dram nélküliek, ezek valamivel olcsóbbak, de közel sem teljesítenek olyan jól(amikor már dolgozik nincs vele gond, de van hogy hosszú másodperceket kell várnod mire el tudsz kezdeni rajta bármit csinálni(nem annyira szar a helyzet mint egy parkoló hdd esetében, de inkább adattárolásra használnék ilyet(ahol fontos a sebesség is, videovágás pl, esetleg játékra)). Nem katasztrófa, el lehet vele lenni, de a pár ezer forint felárat szerintem megéri hogy sose kelljen rá várni.
Illetve azt is fontos figyelembe venni, hogy ezekből általában egyet tudsz "ingyen" berakni a lapodba, utána általában(hacsak nem méreg drága chipszetes lapod van) választanod kell, hogy sata/nvme t használsz, mert ahogy berakod az nvme meghajtót nem jut sávszélesség a sata meghajtónak(és az alaplap egyáltalán nem veszi figyelembe, oprendszeren belül nem is fogja mutatni).
#5 Alig néhány flash memória gyár van a világon, WD, Crucial, Apacer, Silicon Power, meg úgy kb az összes(népszerűbbek közül Samsungot leszámítva) mindegyik veszi a memóriát, nem készíti, rányomja egy nyákra meg csinál hozzá egy matricát és kész. Semmivel sem megbízhatóbb egy Crucial mint egy Apacer. Ugyanez a helyzet RAM okkal is egyébként.
Aztán tedd fel a kérdést, hogy vennél-e olyan tejet amit ugyanott dobozolnak, ugyanazokból a tehenekből, de mást írnak a dobozra.
Csak az a nem mindegy, hogy melyik cég hogy intézi a garanciát.
Saját történet:
Kis céges ügyfelem vett 8 laptopot, Dell-eket. Mind a 8 HDD-vel volt hirdetve, de mivel egy Dell Partnertől vette, megoldották az SSD-re cserélést, 1-2 ezer Forinttal drágábban.
Silicon Power került bele mindegyikbe.
Egy éven belül 5 úgy meghalt, hogy még a BIOS sem látta. Garancia pedig az volt, hogy visszaküldtük, majd a gyártó közölte, hogy nem tudjuk érvényesíteni a garanciát, mert elvileg meghaladta az írott adat a gyári értéket. 1 év alatt megnézem, hogy egy kis ügyvédi iroda hogyan ír rá 300TB-ot úgy, hogy ÁNYK fut 80%-ban meg a böngésző, illetve Excel/Word.
Megnéztem kíváncsiságból ugyan ezeknél a usereknél az előző laptopokban lévő WD SSD-ket, mennyi adat lett rájuk írva. 2TB sem. 3 év alatt. Ilyenkor megkérdezném, hogy egy év alatt (sem) hogyan hoztak össze kb. 200-300TB-ot…. Na de mindegy, nem a világ pénze, de lett bele téve a SP fostartály helyett Crucial. Megy lassan ~3 éve.
Crucial, WD, Samsung, Kingston bámelyikkel volt garanciás gondom (volt már mindegyikkel), 1 hét alatt kaptam helyette vadi újat…
Illetve ha kvázi csak át van matricázva, akkor megkédezném, hogy az az 5 SSD miért halt meg egy éven belül az ősöreg WD/Samsung miért megy még mindig?
Na de mindenki költse a pénzét amire akarja, mi itt úgysem dönthetünk mások helyett. Nekem pl. a gépemben torrentre Intenso SSD-m van. Miért? Ez volt a legolcsóbb és ha meghal, kidobom és veszek 5000 forintért másikat, nincsenek rajta pótolhatatlan cuccok.
Ami meg olyan, arról van backup. :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!