Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » FX8320 nem képes kiadni a...

FX8320 nem képes kiadni a full potenciált egy 5600XT-ből?

Figyelt kérdés
Videókártyát cseréltem gtx970 ről 5600XT-re abban bízva ,hogy Elden Ring max grafon megy majd szaggatás mentesen,(lowon hibátlanul játszottam eddig is) másik remény a Cyberpunk 2077 lett volna, bár lowon most még az is játszható lett de nem élvezhető.24gb RAM társul ezek mellé.Olvastam,hogy ha a processzor jóvel gyengébb a kártya nem fogja leadni a teljes potenciált.Nem mai darab,viszont egy erősebb procihoz alaplapot és ramot is cserélnem kellene kicsit elszomorított. Érezhetően fejlődött így is a játékélmény , leginkább a megjelenésben érezhető, sokkal tisztább és élesebb minden, színgazdagabb.
2023. szept. 14. 19:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Már a GTX970-et sem volt képes az a CPU maximálisan kihajtani, nemhogy az 5600XT-t.
2023. szept. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az a proci már újkorában is max az akkori i5-ök szitnjét tudta, mára meg nagyon eljárt felette az idő.
2023. szept. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%
Használtan kis pénzből is lehet ezekről a régi procikról váltani, 15-16e körül kapsz 1600af et, megveszed mellé a legsuttyóbb lapot amit találsz, raksz bele 2x8gb ramot és kijössz 50 ezer alatt egy géppel amivel alapvetően bármit lehet játszani - még mindig lesz cpu limited, de a borzalmas minimumok el fognak tűnni. Mást nem tudsz csinálni, az a platform sajnos annyi volt.
2023. szept. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
60k-ból már kapsz normális ryzen,lap,ram kombót.
2023. szept. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hardverapró.hu
2023. szept. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
57%
A processzor már eléggé gyenge és régi. A maga idejében sem volt a legjobb Canyon Lake szintet meg sem közelíti maximum egy I7 3770K-al veheti fel a versenyt. De az RX 5600 XT sem egy erőgép nagyjából a GTX 1660-ak szintjét hozza talán azt néhol túl szárnyalja kicsivel. Szóval azt biztosan kihajtja ha nem is mindenhol. Én RTX 2060-at használtam I5 2300-al a játékok több mint felénél kb kihajtotta Full HD-ban. Pedig az erősebb ettől min 20%-al. Vedd csak meg AMD amúgy sem reagál túl rosszul a nagy bottleneckre sem. De itt amúgy sem lenne akkora. De ha nagyon szűkös a keret akkor már egy Ryzen 5 1600 is sokkal jobb teljesítményt hoz ettől.
2023. szept. 15. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

[link]


Még azt se éri be.

2023. szept. 15. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

Az a hulladék még azt a 970-et se tudta meghajtatni 😃😃😃😃

Nem videokártyát kellett volna cserélned előbb, hanem a proci-lap-ram félgépet legalább.

2023. szept. 17. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!