Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehet táphiba? (Információ...

Lehet táphiba? (Információ lentebb)

Figyelt kérdés

Nos a helyzet a következő. A gép iszonyatosan felhevül még alapjáraton is. Íme a hőfokok:

CPU: 41C° (Ez normális)

VGA: 71C° (Ez már kevésbé)

Chipset: 60C° (???)


Terhelve a processzor hűtő úgy süvít mint ha szélcsatornában állnék. (Kb. 67-70C°)


A kérdésem az lenne, hogy ez lehet-e a táp hibája?

LC Power 550W (Tudom hulladék, de mikor vettem még nem értettem hozzá és egy "profi" választotta)


A gép:

AMD Phenom X4 9600BE

4x1Gb Kingmax DDR II RAM (DC)

ASUS EN8600GT MAGIC


Valamint további gond, hogy ilyesmi eredményeket produkál szoftveres és hardveres mérésnél is a táp:

-5V = -13.50V

-13.50V = -5V


Az alaplap zsír új. A régi érthetetlen módon gajra ment.


2010. okt. 16. 21:34
 1/8 anonim ***** válasza:

szerintem a VGA 71 fokkal semmi baj


azert tobbmindentol fugg, hogy mennyire jo a hutese egy gepnek... haz fajtaja, levegomozgas (pl hogy berakod egy iroasztalba egy eleve meleg szobaban vagy nyitott ablak ala teszed ahol jo a szellozes nem mind1, de az se mind1 hogy padloszonyegre rakod le a gepet vagy vmi jobb hovezeto dologra, mittomen jarolapra) ...


mindenesetre persze lehet a tap hibaja is, de ha minden tul meleg (nem csak a CPU peldaul) akkor valoszinubb azert hogy a gephaz hutese szar... a hazadban jofajta ventillator van? van egyaltalan barmilyen? lehet hogy valami tulmelegszik van a vinyodon is ventillator?


en a gephaz-ra tennek erosebb ventit, vagy lecserelnem egy nagyobb hazra tobb ventivel, nagyobb "legterrel" a belsejeben

2010. okt. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A ház eléggé tágas példány, és ráadásul nincs fent az oldala. Éppenséggel az asztal tetején van de volt már a földön is, semmi különbség. Hűtéssel minden ok 2 venti szállítja a levegőt. A videokártyát azért sokallom mivel alapjáraton ennyi. Munka közben 123C°. Mindenesetre köszönöm.
2010. okt. 16. 22:00
 3/8 anonim ***** válasza:
Bocs de 123celsiusfok az szinte lehetetlen, és egy bizonyos hőmérsékletnél a hardver alapból blokkolja az áramellátását, ami jóval 123fok alatt van(mármint a határ).
2010. okt. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja és alapjáraton 71fok az szinte lehetetlen hacsak nem tűző napon van a géped a nap felé fordítva fekete oldallappal.
2010. okt. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy van egy bizonyos határ, de ez valóban 123°C.

Énsem értem hogyan lehet. (?)

Bekapcsolás után:

[link]

Most még hűvös.

2010. okt. 17. 07:42
 6/8 A kérdező kommentje:

És most még nincs nap, a ház ezüst színű, és mindig árnyékban volt.

Azért köszönöm a fáradozást.

2010. okt. 17. 07:46
 7/8 anonim ***** válasza:
:) Használj más programot, pl. Everest Home(ingyen letölthető). Mert bekacsolás után a 71 fok az lehetetlen, szóval 100%, hogy a program a hibás. Előző vagyok.
2010. okt. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

[link]

Ez már Everest volt pedig. :)Ezek után már csak arra tudok gondolni, hogy hibás a dióda, vagy tényleg új táp kéne.

2010. okt. 17. 15:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!