Mennyire jó a va paneles tv?
Ez így egy üres kérdés. Mindegyik panelnak megvan az előnye és hátránya, csak nem mindegy hogy milyen célra és milyen körülmények között használod, mennyit szánsz rá.
A VA feketéje jobb, de rosszabb a betekintési szöge, mint az IPS-nek. Az IPS színei és betekintése szöge jobb, viszont felhős lehet a panel és feketében emiatt gyengébb, világos helyiség. Az OLED színei, feketéje a legjobb, viszont beéghet a panel (erre már vannak különböző módszerek amik lassítják a folyamatot), és még mellé a legdrágább is.
Magas árkategóriában nagyon jó. Bár mivel OLED is egyre alacsonyabbra kúszik, így nagyon nem érdemes sokat költeni rá. Samu QLED-ek pl VA technolótián alapszanak.
Olcsóbb VA panelek is lehetnek előnyösek az olcsó IPS-ekkel szemben. Sokkal mélyebb feketéket képesek adni. Cserébe a színek fakóbbak, a betekintési szög meg eléggé szűk. Ideális távolságból nézve kb két embernek jó.
Ideális távolság a tv méretéhez és atartalom+tv felbontásához viszonyítva:
“A VA feketéje jobb, de rosszabb a betekintési szöge, mint az IPS-nek. Az IPS színei és betekintése szöge jobb, viszont felhős lehet a panel és feketében emiatt gyengébb, világos helyiség.”
Ezzel vitatkoznék. Papíron így van ahogy írod viszont saját tapasztalat nem ezt bizonyítja. Egy LG IPS paneles TV-t használtam évekig, a feketéje borzalmas volt, jó betekintési szögekkel, viszont enyhe felhősödés volt csak.
A mostani Samsungomnak VA panelje van (mindkettő felső kategóriás volt), és a betekintési szöge kotta ugyanolyan jó, mint az IPS LG-nek, a feketéje sokkal jobb, viszont észrevehetően jobban felhős a kép.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!