Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Normális az, ha a processzorom...

Side kérdése:

Normális az, ha a processzorom 70 oC felett üzemel?

Figyelt kérdés

A gépem konfigja:

Intel Pentium 4 640

1 GB RAM

Chieftec GPS-450A 450 W

A processzorom rendszeresen 70 felett működik, Intel procihűtő mellett. Mi lehet a hiba?


2010. okt. 16. 15:03
 1/9 anonim ***** válasza:

roosszul van rajta a huto, vagy hianyzik egy kis paszta alola. kicsit sok az a 70fok


amugy AltGr+55 a fokhoz :)

2010. okt. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

a 65 epphogy majdnem csak alacsony pl az AMD Athlonok 90-95fokon erzik jol magukat...


bar egy Pentium IV-esnel magasnak tunik, utana kellene jarnod, mennyinek kene lennie


[link]


ezen a listan sajna nincs rajta


na de talaltam 1 masikat


[link]


ez azt mondja 64-78 idealis, ez azt irja a P4-esel lelassitjak magukat ha tulmelegednek, hogy megvedjek magukat a leegestol...


mindenesetre ha felsz meg mindig lehet egy huto cseret csinalni, leellenorizni (lehet hogy csak ujra kell szilikonozni a proci es a hutoborda kozt, hogy jobban vezesse a hot, vagy csak ki kell kicsit porszivozni belole a port ami rarakodott /gy.k. takaritani kell neha a ventillatorokat/)

2010. okt. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Az igazság az, hogy a tápom, és a processzorhűtőm full új. Rendszerdiagnosztikára a PC Wizard 2010-et használom, ami -miután az első tanács hatására megbuheráltam a hűtőt- 34 oC-t mutat a procimra, és 45-öt a tápegységemre.

2010. okt. 16. 15:52
 4/9 anonim ***** válasza:
el ne hidd, hogy a 80+ meg ilyesmi hőkre lettek tervezve a procik! A GPU bírja, de a CPU-nak nem jó a tartós meleg. AZ előző kommentelő meg nézzen már meg 1-2 tesztet, olvasson fórumot, kiröhögik ilyen beszólással, hogy 90fokon érzi jól magát az AMD. Procinál egy a lényeg: Minél hidegebben tartod annál jobb. Annál kevésbé megy ráadásul az élettartam rovására. Nincs minimál hőmérséklet. Vagyél rá nagyobb hűtőt, ha nem vagy megelégedve a hűtéssel. A régi, főleg Prescott magos P4-ek kegyetlenűl fűtenek, mellé meg zabálnak 100W felett, így ezt le kell hűteni. Paszta kell közé, el ne felejtsed!
2010. okt. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az eléggé magas. Nekem egy AMD Phenom csak bordával (cooler kihúzva) produkál ennyit.
2010. okt. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

nem azt mondtam hogy minden AMD procinal ez van, es azt sem mondtam hogy JO neki, persze hogy jobb ha hutve van


de nehogymar okoskodj es azt mondd hogy a 65 fok TUL meleg


eppenhogy 60-65 az idealis


vegigeltem mar 1-2 szamitogep generaciot (az elso gepem meg commodore volt) es volt 286-ostol dual core-ig szinte mindenem


es igen volt amd-m evekig (mai napig megvan a gep es koszoni jol van mukodik) ami 70 fok korul mukodik es semmi baj es mai napig a legmegbizhatobban fut

2010. okt. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
ja es azt meg hozzatennem hogy 90-95on meg JOL erzi magat nem azt jelenti hogy jot tesz neki es az az idealis.. lehet felreertheto volt, csak mikozben gepelek szerkesztem amit irok es neha rosszat ir az ember... "jol erzik magukat" ..kimaradt elole valami.. "meg jol erzik magukat"
2010. okt. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
de 70 fok miatt meg nem aggodnek... hasznalnam nyugodtan de ovatosan (nem kell 8-10 orat COD-ozni) ... amig nincs penz 1 jobb hutore
2010. okt. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ha tudnék COD-ozni, most örülnék:D

Megoldódott a probléma, lehet tényleg a hűtő nem ért normálisan hozzá a procihoz. Tegnap rendesen hozzáillesztettem, azóta sztem a hűtőbordán lévő paszta szétolvadt, és elkenődött a proci felületén. Jelenleg max 45 fokra kúszik az érték.

Ha túl meleg, ledobja magát, de sztem a 70 fok azért nem egésséges.

Köszönöm mindenkinek a segítséget, és a hasznos információkat!

2010. okt. 17. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!