Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hány fok az, ami már káros az...

Hány fok az, ami már káros az RTX 3080 videókártyának?

Figyelt kérdés

Üdv!

Vásároltam egy számitógépet a hardverapron.

Egy Palit GameRock RTX 3080 10GB videókártya van a gépben.

Minden alkatrész új benne, csak a kártya használt. 1 Hónapja vettem, akkor a játékok alatt 75-76 fokra ment fel a kártya maximális kihasználtság alatt. Azt mondta az illető akitől vettem, hogy újrapasztázta és viszonylag nem volt ennyire meleg, amikor vettem. Most egy hónap után 79-80 fokra felmegy a hőfok játékok alatt. Engem ez nem nagyon zavarna, csak nem tudom mennyi az, amikor már káros a gépben a hőfok. 30 fok van a szobában, ahol használom. 3 venti elől van és 1 hátul. Bele piszkálni nem akarok a gyári adatokba. Levettem már a gép oldalát is. Az sem segitett, ugyanúgy 79-80 fokon megáll. Félek, hogy meg fog halni igy a gépem. Lehet csak én parázok rá, de egy tesztben sem láttam még 80 fokos kártyát. Hozzáértők segitségét szeretném kérni, lehet e baja igy a gépnek?



2023. aug. 24. 20:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

ha melege van a kártyának, akkor visszakorlátozza saját magát.


emiatt elméletileg nem szabadna hogy tönkre menjen.


az a helyzet hogy meleg van, a gépnek is melege van. Legyen levéve az oldala, nem lesz baja.

2023. aug. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Csak pár évvel ezelőtt volt egy GTX 690-em ami tönkre ment és bogarat ültettem a saját fülembe. Félek nehogy megolvadjon ott benne valami ennyi hőfoknál. A ram vagy a processzor akár
2023. aug. 24. 21:15
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, 30 fokos szobahőmérsékleten normális a 80 fok. Egyébként be lehet állítani, hogy gyorsabban pörögjenek a ventillátorok, és akkor hűvösebb lesz a kártya.
2023. aug. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Kísérletezd ki mi az a powerlimit ami nem jár teljesítményvesztéssel vagy csak minimálissal, azzal talán nyersz pár fokot a melegben.
2023. aug. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Maximum GPU Temperature (in C): 93


[link]


93 foknál majd a kártya visszavesz a tempóból.

2023. aug. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
83-ra van állítva az alap náluk, a 93-ra már csak kitolt limittel lehet állítani.
2023. aug. 25. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha 30 fokos szobában ennyi, ott nincs semmi baj. Teljesen jó minden.
2023. aug. 25. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
akkor megnyugodtam, játék közben nem tudtam elengedni magam, annyira zavart a 80 fok... köszönöm szépen mindenkinek
2023. aug. 25. 11:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!