Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik monitor folyaszt többet?

Melyik monitor folyaszt többet?

Figyelt kérdés

Most lett egy Acer lcd monitorom, és arra lennék kíváncsi, hogy kevesebbet fogyaszt e mint a crt monitorom, vegyük alapul, hogy nagyon sokat van bekapcsolva a gép. Illetve melyik a jobb? A crt monitoromnak(compaq) 1600*-osra lehetett állítani a felbontást, de ennek csak 1280*1024-es. Ez mennyiben lehet gond? Nem mintha nagyon használtam volna ennél nagyobb felbontást. Mind2 75 Hz-ig tud elmenni, de leírom a modelleket, hátha úgy jobb.

Acer(lcd): AL1711

Compaq(crt): v700

Köszi =)


2010. okt. 16. 08:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Fogyasztásban (tipp!):

A CRT valamivel többet fogyaszt.


Felbontás:

Ebben a CRT jobb, de az LCD szebb képet ad.


Ráadásul az LCD kevésbé rontja a szemed!


Ezek alapján az LCD jobb.

2010. okt. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszike :D Akkor marad, csak használt, remélem nem fog bekrepálni, mert akkor idegroncs leszek.. :D
2010. okt. 16. 09:01
 3/7 anonim ***** válasza:
A CRT-nek biztosan jobb képe és színhűsége van, a hardcore grafikusok nem véletlenül használnak ilyet még mindig.
2010. okt. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Többségük pont ezért szemüveges ráadásul egy átlag felhasználó aligha tervezésre szakosodott. :)
2010. okt. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ezt nem tagadom, csak leírtam a CRT előnyeit.
2010. okt. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én meg a hátrányait.:) Legalább tudjuk egyéb hasznosságát is a CRT-nek.
2010. okt. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönm a válaszokat :) Mostmár marad az LCD, de azért nem szeretném eladni a CRT-t sem :)
2010. okt. 17. 10:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!