Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szeretnék venni egy sima...

Szeretnék venni egy sima fekete lézernyomtatót otthoni használatra a lényeg hogy USB, LAN, és kétoldalas nyomtatást tudjon milyen márkákat javasoltok?

Figyelt kérdés
Nem utolsó szempont a megbízhatóság és a toner ára sem
2010. okt. 14. 22:49
 1/5 bp1985 ***** válasza:
Epson. Majd jönnek tuti, h csak hp, igenám, de hp-ba 3x annyi a toner, Epson olcsó megbízható, szép munkát csinál. 3 éves d92-es epsonom a mai napig megy.
2010. okt. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én pont azzal jönnék, hogy HP-t ne, ahol az volt, mindig elromlott, az előző válaszolóval viszont egyetértek.
2010. okt. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Még jó hogy LÉZERnyomtatóról szól a kérdés...

A LAN-osok kicsit drágák szerintem, és olcsóbb egy USB+print szerveres megoldás, ha már mindenképp kell a LAN. Samsung ML és Xerox Phaser szériák a legolcsóbbak. Utángyártott tonerek hasonló árban vannak (10e körül), eredeti a Samsunghoz olcsóbb (25e vs 30e). Mindkettőt láttam már működés közben, a Xerox kicsit talán halkabb. Megbízhatóséguk hasonló, ha nem hajszolod szét, akkor évekig jók maradnak.

2010. okt. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 P.O.C. ***** válasza:

23:11

==========

Még a legolcsóbb TP-Link USB nyomtatószerverek is 8-10 eFt -ba kerülnek és a konfigurálásuk is elég nehézkes. Viszont a LAN -os nyomtatók nem kerülnek ennyivel többe. Szóval én nem hinném, hogy bármit is megspórolna vele.

2010. okt. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egy Repotec (pl: 2801) printserver 11-12000Ft, azokat elég könnyű kezelni. Egy sima USB-s Samsung ML 16xx vagy egy Xerox Phaser 3xxx 20000 alatt vannak. Ezeknek a LAN-os verziói 30000 fölött, tehát ugyan határeset, de olcsóbb. Hosszútávon jobb megoldás, később ha cserélni kell/akarja a nyomtatót, akkor nem kell ismét megvenni a printservert a nyomtatóban, mert már van.

Az tény, hogy a LAN-os nyomtatók többet tudnak azért, mint a sima USB-s nyomtatók (nagyobb terhelhetőség).

2010. okt. 15. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!