Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tényleg háklisak az AMD...

Tényleg háklisak az AMD processzorok a nem megfelelő RAM-ra?

Figyelt kérdés

Honnan tudom mit támogat? Az alábbi csatorna videójában hallottam, de indoklást nem. [link]

Nem lehet csak úgy egy 3200 MHz-es RAM-ot venni, ha támogatja az alaplap?



2023. júl. 19. 15:02
 1/6 anonim ***** válasza:
86%

Az alaplap nem támogat semmit, a memóriavezézlő a processzorban van.


A 3000-res Ryzenek óta az AMD procik is megesznek kb bár.ilyen RAMot.

2023. júl. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

3200MHz-ből kb bármit vehetsz felette Overclocknak (OC) számít Raktam 3600MHz Kingston Fury-t BIOSban XMP-ben azonnal 3600-on ment nem volt vele gond.

AMD oldalán van (volt) support list, de régi prociknál nincs olyan ram amit még árulnának.


[link]


Ilyet többször használtam mindig működött. BIOS-ban be kell állítani mert amúgy csak 2400-on hajtja.

2023. júl. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
20 éve az összes asztali gépem AMD-s, egyiknél sem tapasztaltam, hogy finnyáskodott volna a RAM-okra.
2023. júl. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
72%
Az első ZEN volt kényes rá. Ezenkívül inkább azt érdemes kiemelni, hogy az AMD-hez kötelező az értelmes sebességű RAM, az Intel annyira nem érzékeny rá, bár az is megköszöni. De lehet úgy is nézni, hogy az AMD hálásabb, ha nem egy 2400-es fost teszel oda neki.
2023. júl. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
57%

3000 széria előtt volt ez hogy érdemes volt legalább 3000 3200mhz es de nem gyorsabb mint 3733 MHz ramot venni az Infinity fabric miatt és erre jött rá hogy az is előfordulhatott hogy ha Intel XMP certified RAM volt akkor nem nagyon ment Ryzennel.


Nekem is ilyen Corsair Ramok vannak 4db 8gigás stick de 5600 tökéletesen el van vele

2023. júl. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kingston fury XMP-vel megy nekem most is 2700x-el 3000MHz-n
2023. júl. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!