Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan tudom megcsinálni?

Hogyan tudom megcsinálni?

Figyelt kérdés
Venni akarok új procit, azt mondta az eladó, hogy a biost frissítenem kellene és akkor elfogadja a procit. Egy P5VD2-MX alaplapom van. Kezdő vagyok ezen a téren, ha tudtok, segytsetek!
2010. okt. 13. 20:08
 1/2 MaXXeGee ***** válasza:

A BIOS frissítés lépései:


1.


Formázzunk meg egy floppy lemezt

XP-nél nyissuk meg a Sajátgépet jobb egérgombbal klikklejük az A meghajtóra, majd válasszuk a Formázást és itt pipáljuk ki a Ms-Dos rendszerindító lemez létrehozása opciót.


2.


Másoljuk rá a flash programot


3.


Másoljuk rá az uj BIOS-t és a tévedések elkerülése érdekében, nevezzük át new.bin-re


4.


Az alaplap leírásban nézzünk utána van e olyan jumper amivel engedélyezni kel a BIOS írást vagy a BIOS ban van e ilyen beállítás. Ha van, engedélyezzük.


5.


Bootoljunk a floppyval majd indítsuk el a Flah programot, a megjelenő ablakban írjuk be a az új BIOS nevét (ha a leírtakat követed akkor new.bin).


6.


A Flash program megkérdezi, hogy mentse e el a régi BIOS-t erre válaszoljunk yes-el és nevezzük old.bin-nek. Ha még egyszer megkérdezi akkor is válaszoljunk yes-el.


7.


Bármilyen hibaüzenet esetén azonnal lépjünk ki a Flash Programból különben az alaplapunk egy újabb faldísz szerepét töltheti be.


8.


Ha minden rendben megy akkor az új BIOS beíródott


9.


Szedjük ki a lemezt majd Bootuljunk és lépjünk be a BIOS-ba majd válaszuk a LOAD SETUP DEFAULTS opciókat és válaszoljunk rá yessel utána lépjünk ki belőle mentéssel.


10.


Újrabootolás után lépjük be és állítsuk be tetszés szerint az új bioszukat.

2010. okt. 14. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Lépésről,lépésre? : [link]
2010. okt. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!