Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » XP telepítés 2 vinyóval, hogyan?

XP telepítés 2 vinyóval, hogyan?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő: van egy új konfigom egy 250-es SATA II-es vinyóval, emellé szeretnék betenni egy 160-as IDE vinyót. A satásra szeretném az oprendszert, kérdésem az lenne, hogy hogy lenne érdemesebb, felrakom az oprendszert, és utána rádugoom másik vinyót, vagy úgy is felmehet oprendszer hogy 2 vinyó van benne (a régi 160-on van opr, meg régi fájlok, amik kellenének utána átmásolnám és formáznám azt is). Ilyet még nem csináltam, gondolom BIOS-ba lehet állítani melyikről bootoljon telepítéskor, de telepítésben csak azt látja ahonnan bootol vagy hogy lehet csinálni partíciókat, stb., mikor 2 vinyó van gépben?
2010. okt. 11. 22:12
 1/2 anonim ***** válasza:
Nos. A biosban valóban ki lehet választani, hogy honnan bootoljon, de telepítéskor mindig a CD/DVD lejátszóról bootolunk, hiszen azon van a telepítő. Szóval konyhanyelven: nem azt kell kiválasztani, hogy mire akarsz telepíteni, hanem azt, hogy honnan. Amikor elindul a vindóz telepítő, ott viszont lesz olyan menüpont ahol ki tudod választani, hogy melyik vincseszterre telepítse az OS-t. Mivel az a vinyó amire telepíteni akarod, az sata-s, ezért előfordulhat, hogy nem fogja látni a telepítő. Ennek az az oka, hogy nincs sata drivered. Ebben az esetben le kell szedni netről egy satadrivert, amit F6-al a telepítés elején be kell adni neki floopy-n, amikor kéri, vagy egy sata driverrel bővített vindózt letöltesz, és azt telepíted.
2010. okt. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, azt tudom hogy cd/dvdt kell beállítani, mert onnan megy a telepítő én utána gondoltam, ha már fennt van, mert ugye a régi ide vinyón is van egy windows (még).
2010. okt. 12. 11:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!