Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 3600mhz ddr4 helyett csak 2667?

3600mhz ddr4 helyett csak 2667?

Figyelt kérdés
Sziasztok következő a történet! Gepfelujitason történt. A következőket vettem :Gigabyte a520m ds3h(BIOS frissítve kértem) , Ryzen 5 5500,RX 6600 Radeon, és 16gb 2133mhz 16gb ddr 4 (1db). Utóbbit cseréltem 32gb 3600mhz cl 18 corsair vengeancera, de nemhogy a 3600mhz-t nem látja, de xmp-n állítva még 3200mhz-t se ez mitől lehet? Előre is köszi

2023. máj. 3. 20:52
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
38%

"Na most nehogy már márka specifikus memóriát vegyek.."


Pedig hidd el de, igen azt kel venni.

És nem csak a márkát kell figyelni hanem annak pontos tipusát is.

Erről minden alaplap support-jában olvasgathatsz.

Így tettem Én is ahhoz hogy biztosan azon a frekin menjenek a RAM-k amit szeretnék., És még valami azt is figyelni kell hogy 2 vagy 4 csatornánál, vagy mindkét megoldásnál is támogatja a kíván MHz értéket.

Mert pl 2cs-nál támogat pl 3600MHz-t de amikor veszel még ugyanolyan ramot és beleteszed azt látod hogy csak 2666-n megy.

Egyébként sok különbséget nem fogsz észlelni.


Feltehetsz még ezer kérdést de akkor se fogod tudni megoldani.

Egy megoldás van hogy túlhúzod, ha engedi az alaplap és proc.

2023. máj. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!