Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van elég sok kép, ami fontos...

Van elég sok kép, ami fontos nekem. Hol érdemes őket tárolni, ha szeretném, hogy ne vesszenek el? Egyszer a laptopomra rákerült valami vírus, megnyithatatlanná vált minden, azóta félek. Jelenleg pendrive-ra szoktam rámásolni a képeket/doksikat.

Figyelt kérdés
Viszont akár azok is tönkremehetnek…..
2023. máj. 1. 00:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű: Ami fontos azt minimum tárold két totál különálló helyen, de az sem baj ha hármon, és ha egyik tönkremegy, akkor van még 1-2 másolat belőle.
2023. máj. 1. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Sok helyen.
2023. máj. 1. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
52%
Cloud vagy NAS rendszeren
2023. máj. 1. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A legbiztonságosabb most valamilyen felhő, pl. OneDrive, emellett maradhat a gépen is, nem olyan könnyű "vírusokat" bekapni, ahhoz kell általában bizonyos felelőtlenség, pl. emailben kapott link megnyitása, ilyesmi.
2023. máj. 1. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Szirty ***** válasza:

Pl. USB-s HDD-n amit ismert helyen tartasz.


Nem ismeretlen helyen amit kizárólag egy virtuális hivatkozással tudsz elérni de csak tőled függetlenül működő infrastruktúrán keresztül, amit ismeretlen emberek "őriznek". (Ilyen minden felhő alapú szolgáltatás)

2023. máj. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy írtatok! 2 pendrive-on és egy felhőben plusz gépen lesz majd mindenem ezentúl.
2023. máj. 1. 09:07
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Három másolat szükséges legalább. Két helyi, egy távoli.


Helyi: belső merevlemez, külső merevlemez.


Távoli: merevlemez rokonnál vagy felhő (google drive és társai).


Ha nagyon parázol, akkor nyilván legyen több másolat, 5-6, akármennyi.

Nekem 4 van. Kettő a gépemben, egy helyi szerveren, egy távoli szerveren.

2023. máj. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy írtàl, és köszönöm a hasznos vàlaszod.
2023. máj. 1. 10:33
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Van az a bizonyos "három másolat szabály". Ha valami tényleg fontos, akkor legyen meg legalább 3 helyen. Ha csak egyetlen példány van belőle, akkor csak idő kérdése, hogy mikor következik be az adatvesztés. Két példány már nagyjából oké, de azért még az sem életbiztosítás. Főleg, ha nem ellenőrzi az ember rendszeresen, hogy a mentés ép-e. Tudok olyanról, hogy egy cég minden adata elveszett, mert a "biztonsági mentés" tönkrement. Volt egy teljes adatvesztés, oké, semmi gond, van napi szintű biztonsági mentés. Csakhogy annak az adathordozója is sérült volt. De például nálunk is a munkahelyen. Amikor ide kerültem, egyetlen szalagos egység volt. Hát... pont az a része nem volt olvasható, ahol a visszaállítani kívánt fájlok voltak.

Szóval három példány javasolt, abból ne legyen mindhárom ugyanolyan jellegű adathordozón, és lehetőleg a háromból egy példány ne ugyanott legyen a másik kettő. A pendrive mondjuk pont a kevésbé megbízható adathordozók közé tartozik, egyik példánynak oké, de a másiknak én inkább egy M-Discet, vagy külső vinyót használnák. Igaz, ezek érzékenyebbek a mechanikai behatásokra és a tárolási körülményekre, de megfelelően használva és tárolva jóval megbízhatóbbak, mint a pendrive. Bár a pendrive meg nem annyira háklis a fizikai behatásokra. A harmadik példánynak a felhő tökéletes, na meg ha a gépen is megvannak, az azért bőven elég. (Én egyébként akármennyire is "maradi" megoldás, a jobb képeket papír alapon ki szoktam dolgoztatni. Nyilván nem ezres nagyságrendről van szó, de azért nem baj, ha papír alapon is megvan. A tapasztalat az, hogy hiába vannak csúcstechnikájú kütyüink, még mindig a papír a legidőtállóbb.)

2023. máj. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Szia, nagyon köszönöm a hasznos és részletes válaszod!
2023. máj. 2. 10:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!