Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Számítógép teszteléséhez...

Számítógép teszteléséhez létezik, ilyen eszköz és program?

Figyelt kérdés

Az autók vezérlő számítógépei, tartalmaznak egy hiba tárolót, amit jó esetben egy OBDII vagy valamilyen más csatlakozón keresztül ki lehet olvasni és meg lehet jeleníteni. PL. van egy Bluetooth eszköz ami a csatlakozóba kell dugni és a telefonra egy alkalmazás "Torque" azzal ki lehet olvasni a hiba tárolót.


Ugyan ezt egy PC esetében meg lehet csinálni? Szóval ott létezik ilyen hiba tároló, létezik-e hozzá eszköz ami kiolvassa és mondjuk hasonló módon megjeleníti a hibát?


Nyilván ennek akkor van értelme, ha a gép nem ad ki semmilyen jelet a monitorra.


Igen azt tudom, hogy vannak bizonyos esetekben hang (bip) kódok, és a teszter kártyát is ismerem. De azoknál még külön meg kell fejteni, hogy mi a bip kód jelentése, vagy mit jelent a kiírt hibakód. Legalábbis amit én eddig láttam az két darab 7 szegmenses kijelzőn adott hiba kódot.


Esetleg valaki látott már ilyen teszter kártyát LCD-s kivitelben vagy amihez telefonos applikációval lehet csatlakozni és szövegesen írja ki a hibát?



#PC teszter
2023. ápr. 28. 06:20
 1/6 anonim ***** válasza:
45%
Az egész gép egy hiba tároló
2023. ápr. 28. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
45%
Számítógépre nem létezik ilyen. Ott nem tárolja semmi a hibákat. Jellemzően itt a hibakeresés egy elég fapados módszerrel, az alkatrészek cserélgetésével történik. Maradnak a hibakódok.
2023. ápr. 28. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
60%

De, a számítógép.

A nem beindulását a számítógépnek az autóban se tárolja semmi, mert nem indul be.. Ő is pontosan ezt írta le hogy a működő számítógép az autóban kiírja a hibákat és ilyen megoldást keres.


A perifériákat tárolja az autó számítógépe is, pontosa úgy ahogy a számítógép is kiírja hogy az USB eszköz hibás..


Tehát a kérdésére a válasz hogy minden számítógép ilyen..


Ha a kérdés másik részét nézzük hogy akkor ha a gép nem ad semmilyen jelet ki a monitorra, akkor más a helyzet léteznek debug card-ok vehet.. De mi értelme lenne, míg az obd kódok alap esetben egyeznek, de sok esetben NEM egyeznek, addig a post code-k se mindig ugyanazok, eltérő rendszerek eltérő problémákat üzennek.. Tehát a csipogás tökéletes, és a debug card is max számokat ír ki, aminél utána kell olvasni hogy mit jelent a hiba.. Mint az autónál is obd esetén.

2023. ápr. 28. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
61%

Számítógéphez nincs ilyen.

Az asztali gépeknél ha van az alaplapra csatlakoztatva csipogó (hangszóró) akkor az induláskor különböző sípolással jelzi, hogy melyik hardver miatt nem indul el a gép. A modernebb alaplapokon már led fény is jelzi különböző színekkel.

2023. ápr. 28. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 CspCsj ***** válasza:
22%

Egy rokon autójánál a hibakód alapján több szerelő, többféle alkatrészt cseréltetett - de egyikkel sem lett jó...erről ennyit.


Számítógépnél hasonlóan - rengeteg hibakódot rögzít a futó rendszer, de ettől még nem lesz egyértelmű a hiba oka.

Bekapcsoláskor az alaplap hibaellenőrzése (POST - Power On Self Test) fut le, és a modelltől függően vagy hangjelzést ad (ha van speaker/buzzer) vagy fényjeleket/számjeleket - a kézikönyvben ilyenkor találni (nagyon rövid) magyarázatot.

2023. ápr. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 NTBS ***** válasza:
Sajnos nem.
2023. ápr. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!