Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nem tudom az egyik hdd-met...

Nem tudom az egyik hdd-met használni, vajon mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

A vinyó egy WD Green (sata) 500 gb, ez benne van a gépemben már fél éve kb, és ment is. Tegnap kiszedtem és haveromhoz elvittem. Ott a BIOS felismerte, de a windows (7) nem látta. Hazajöttem, a hiba még mindig ugyanaz. Számítógép -> kezelés -> lemezkezelés résznél ott van ugyan, mint érvénytelen dinamikus meghajtó. Eddig is dinamikus volt, nem ez a baj, hanem az, hogy érvénytelen. Kábelcsere megvolt, semmi nem változott, átdugtam másik alaplapi csatlakozóra, az sem megoldás. Próbáltam egy olyat is, hogy lemezkezelésen belül: lemez újraaktiválása. Erre ezt adja (lásd a képen) [link]

Menthetők még az adataim? Hogy lehetne újra életet lehelni bele?


2010. okt. 9. 15:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Formatáld szépen. Hidd el, jó lesz!
2010. okt. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nézd meg, hogy az csatlakozók megfelelően érintkeznek-e, nincsenek-e megrongálódva. Az elsőre ne halgass, így törlődnek az adataid!
2010. okt. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Formatálás előtt minden fontos adatot ments el. Majd formatálj.
2010. okt. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudja elmenteni mert nem működik a meghajtó, vágod?
2010. okt. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Berakod egy külső házba és úgy mented el.
2010. okt. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Csatlakozók érintkeznek jól. Formattálni pedig nem akarom, mert tényleg jó lenne ha megmaradnának az adatok.

Külső rackbe pedig nem tudom tenni sajna, mert ami rackem van, az sem satás... :S

Tehát a lemez-kezelésig oké, ott még látja a gép.

Külföldi fórumokat is böngésztem szép számmal, a hiba mondhatni gyakori, a dinamic disc converter progit ajánlják, akik használták, szinte mindenkinek visszaállította, és az adatok is megmaradtak. A baj mostmár csak az, hogy a progi demója semmit nem csinál, a fullost pedig nem találtam még sehol meg, fizetni pedig nem tudok érte :S Azt viszont nem tudom, hogy van-e esetleg másik ilyen progi, ami adatkímélve helyrepofozhatná... :S Köszi a válaszokat mindenkinek.

2010. okt. 9. 18:29
 7/8 anonim ***** válasza:

Keress olyan programot, ami tud dinamikus lemezt statikussá konvertálni.

Azt hiszem az Acronis Disc Director vagy hasonló nevűvel csináltam én ilyet régen, az egész 5 perc + egy restart...


Ha ezzel sem működik, akkor írd le miket tapasztaltál... :-?

2010. okt. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Le lett formázva. De még az sem ment egyszerűen... Előtte helyre kellett pofozni MBR-t, aztán az adatok foglalni foglalták a helyet, de a lemezre se írni se olvasni nem lehetett, arra viszont mindenhol azt írták hogy format... Köszi a segítséget, de most megyek is töltögetni, hátha legalább valamennyi adat visszajön az 500 gb-ból...
2010. okt. 9. 22:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!