A hordozható külső HDD ugyan olyan hosszú ideig őrzi az adatokat, mint a belső HDD?
Biztonsági másolatok őrzése céljából praktikusság miatt gondoltam, hogy veszek külső HDD-t. De, ha a belső HDD megbízhatóbb, tartósabb, az esetben inkább belső HDD-t veszek.
Hozzáértők tanácsát várom.
A hordozhatóság miatt nagyobb eséllyel esik le és sérülhet, ha nem figyelnek oda, ez a külső hátránya. Előnye, hogy ha nincs beépítve és folyamatosan felcsatlakoztatva, akkor a gépet érintő sérülés vagy támadás sem lehet hatással rá, mert fizikailag el van különítve.
A biztonsági másolat lényege, hogy több példányban és eszközön van meg ugyanaz az adat. Ahhoz komoly katasztrófának kell történnie (pl. tűzeset), hogy egyszerre az összes helyi példányod megsemmisüljön (ezért is ajánlott egy felhőtárhelyet is bevonni), így ha meg is halna az egyik eszköz, a másikról helyreállítod.
Nincs olyan hogy külső meg belső.
Némelyiket usb tokban árulják, némelyiket meg nem.
Biztos csak véletlen, hogy a piacon a "külső hdd" megnevezést használják akkor. Felesleges szőrszálhasogatás ebbe belekötni.
Wiki:
"Merevlemez mobilitása: a merevlemez mobilitását több módon próbálták elérni: Egyfajta megoldás a külső merevlemez, melynek kulturált külső borítása van, valamint a számítógép általános célú interfészei közül valamelyikre csatlakoztatható (eSATA, USB, párhuzamos port, SCSI-port, FireWire port). A külső merevlemez valamivel drágább, és csatlakozástól függően általában lassabb is, mint a belső. A merevlemezek közül már gyártanak strapabíróbbakat is: gumiburkolattal, és ezek kisebb ütődéseket is kibírnak."
Több oldala van. Az SSD megbízhatóbb, mert
- nincs benne mozgó alkatrész
- USB csatlakotású külső eszközök esetén szintén jobb az SSD, jobban bírja a ki-bedugdosást.
HDD megbízhazóbb, mert:
- még ha el is romlik (pl az olvasófej vagy valmilyen vezérlő, vagy túláramot kap, akármi), az adatok attól függetlenül még fizikailag rajta vannak a lemezen. Az más kérdes, hogy az adatok kinyerése egy merevlemez árának többszörösébe kerül.
- az adatok tovább maradnak elérhetőek. Jelenlegi tapasztalatok szerint az SSD NAND cellái nem tartják olyan sokáig meg az adatot, mint a HDD esetén mágneses elven rögzített adatok.
Szóval 5-10 évente érdemes felülírni az SSD-n az adatokat, és akkor rendben van az is, tehát nem akkora szempont.
Amúgy meg teljesen mindegy min tárolod az adataidat. A lényeg az, hogy mindig legalább 3 másolatod legyen a fontos adataidról.
Én SSD-t választanám, ha nem számít az ár a sebessége miatt.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!