Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megéri most Ryzen 9 7950X-et...

Megéri most Ryzen 9 7950X-et venni? És ha igen, van az a hűtő, ami le tudja hűteni?

Figyelt kérdés

[link]


Én ezt a hűtőt néztem hozzá:

[link]


Persze abban sem vagyok biztos, hogy megéri a proci. Jelenleg is amd-m (Ryzen 7 2700X) van és az a baj hogy melegszik. Annyira, hogy amikor sokat dolgozom vagy jobban mondva sokáig dolgozom, ki is kapcsol a gép, mert túl melegszik a proci. Azt hiszem, hogy artic freezer van rajta, ez a 2 ventilátoros. 3 éve vettem a gépet már nem emlékszem pontosan.


El kellene már egy újabb proci meg hűtő is, mert a munkám megkívánná.

Gondolkoztam ezt a kettőt.

Persze ha megéri a proci és ha igen a fenti hűtő képes lehűteni.

Ha nem éri meg a proci egyébként hajlandó lennék akár intel-re is átállni ha az hűvösebb, azzal az a gond, hogy hasonló árkategóriában is vannak 12-16 magosak, viszont az alap órajel max 2500 mhz ami azért elég kevésnek tűnik az amd-hez képest, de mint mondtam, soha nem volt intelem így nem értek hozzá.

Javaslatokat várok.



2023. ápr. 9. 14:07
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!


A ryzenek fogyasztása sokkal kisebb, mint az inteleké. A hűtés problémáját két dolog jelenti

1) a chip nagyon kicsi, és kis felületről nehéz átvenni a hőt. E tekintetben érdemesebb vízhűtésben gondolkodni, de a komolyabb léghűtők sem okoznak csalódást.

2) a vastag védősapka. Delid-et nem tudom javasloni, de az megoldaná a hőmérsékleti problémákat 😃


A linkelt 280mm kraken szerintem brutális túlzás 90 ezerért.

Illetve a 280mm ritka méretezés (2x140mm ventilátor), kevésbé támogatott a házak által. Nézz utána ennek, hogy egyáltalán be lehet-e építeni ezt a méretezést nálad. A 240-360mm-es aio-kra vannak a házak kialakítva inkább (2-3x120mm ventilátor).


Yt-n vannak videók a témában, keresgélj.


50 ezer felett egészen biztosan nem költenék hűtésre.


Jahh, és szóval ugyan 95 fokon throttlingol, de léghűtéssel sincs durva lemaradás emiatt.

2023. ápr. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A Ryzen 9 7950x-hez 360mm-es AiO-t ajánlanak: NZXT Kraken Z73 vagy NZXT Kraken Z73. Azt is tudnod kell, hogy ehhez a processzorhoz egy új alaplap is kelleni fog és új RAM-ok is, mivel ez már csak és kizárólag DDR5-ös memóriákkal megy. Az AMD a 6000mhz-es DDR5-ös memóriákat ajánlja hozzá, szóval ez egy több százezres beruházás lenne.


Az olcsóbb fejlesztés, ha jó alaplapod van, mondjuk egy MSI X470 GAMING PLUS vagy hasonló kaliberű B450-es alaplap, mondjuk MSI B450 Tomahawk, akkor BIOS frissítés után tudsz bele venni egy Ryzen 9 5950x-et, ez is 16 mag/32 szálas, tehát munkára és játékra is ideális. Memóriát nem kell cserélned, de megéri 32GB memóriá már egy ilyen munkaállomáshoz. Erre a processzorra is egy 360mm-es AiO való.


Viszont, ha elegendőnek találod a Ryzen 7 2700x-et, miért cserélnéd le? Munkára kiváló processzor, vegyél rá egy jó hűtést és még kiszolgál pár évig.

2023. ápr. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A 95 fok kicsit sok lenne még VGA-ban is 😓

Most láttam, hogy van z73 is:

[link]

Ez esetleg jobban megérné? Vagy ha max 50, akkor ez?:


[link]


[link]


Mind a kettő 3 ventis mint az nzxt z73. A thermaltake az csak 1500 rpm-es.


Az nzxt meg a be quite azok 2000 rpm.

Akkor gondolom a be quite jó választás lenne, hiszen fele annyiba kerül és kb ugyan azt tudja?

Vagy azért jobb az nzxt? Vagy nem jobb egyáltalán?

2023. ápr. 9. 16:33
 4/9 A kérdező kommentje:

Aha, ezt nem tudtam hogy csak ddr5-el megy.

B450 pro alaplapom van igen, (majdnem) eltaláltad 🙃

Igen, alaplapot vettem volna újat ha muszáj, de ramot már nem.

2023. ápr. 9. 16:36
 5/9 anonim ***** válasza:
A BeQuite! jó váasztás, igazából nagyon nem lehet mellélőni 360mm-es AiO-knál, de NZXT, BeQuite!, Fractal Design, MSI, Arctic Freezer mind jófajta.
2023. ápr. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2023. ápr. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2023. ápr. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#2-es HDD is betelt, azt is vennem kell, új hűtőt mindenképp és akkor gondoltam, hogy új procit is vehetnék.

Nem rossz a 2700X sem, de azért el kellene már a plusz erő.

Maradok a Ryzen 9 5950x amit javasoltál, mert új ramokat biztosan nem fogok venni. Amiből amúgy is már 32 gb van, már megrendeléskor annyit kértem bele.

2023. ápr. 9. 19:33
 9/9 anonim ***** válasza:
papíron nem elsz bajuk ezektől a hőmérsékletektől, bármennyire is meredek igy emberi szemmel.
2023. ápr. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!