Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Táp ajánlás ehhez a géphez?

Táp ajánlás ehhez a géphez?

Figyelt kérdés

Egy amd 965 vagy 955höz, hd5870, és 6 giga ramhoz melyik tápot ajánlanátok ami tökéletes neki, és miért azt?


1.) [link]

2.) [link]

3.) [link]


Köszi a válaszokat.


2010. okt. 7. 17:01
 1/8 anonim ***** válasza:

Mindenképp az elsőt.

A második nem rendelkezik aktív PFC-vel.

A harmadiknak kicsi a teljesítménye.

2010. okt. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha már hajlandó vagy 15.000-ig elmenni, kis szerencsével kifoghatsz egy Crossair VX450W-t. Az már simán elboldogul ezzel a géppel.
2010. okt. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 P.O.C. ***** válasza:

17:08

===========

Tévedés! Az APN sorozat is aktív PFC-s, az elődje a PNF sorozatnak volt passzív PFC-s. Emiatt a hatásfoka is jobb, márt majdnem GHN szintű.


Ami a kérdést illeti ehhez a géphez már valóban kell az 500 W. Én a elsőre, a GHN -re szavazok a több csatlakozó és a magasabb hatásfok miatt.

2010. okt. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

P.O.C.-nak:

Útólag rájöttem, hogy elnéztem és PNF-et olvastam.

Elnézést.

2010. okt. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Ami a kérdést illeti ehhez a géphez már valóban kell az 500 W."


Hülyeség. Egy 4GHz-re húzatott I7-870-nel kevesebbet fogyaszt a HD5870, mint a HD4890:

[link]

Röhögve belefér ez a gép egy VX450-be:

[link]

[link]


[link]

2010. okt. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szép és jó, de azért nem kéne annyira leterhelni azt a 400-ast. Már csak a terhelés miatt se: magasabban fordulatszámon dolgozik a ventilátor -> nagyobb zaj. Tápegységnek akkor legjobb a hatásfoka, ha 50%-os kihasználtság alatt van. Élettartamot tekintve se utolsó szempont.
2010. okt. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 P.O.C. ***** válasza:

Így van!

Még egy 400 -as is elbírná. De egy tápot sosem szabad alul tervezni, mindig gondolni kell a jövőre és az esetleges fejlesztésekre is. Ezért is javasoltam, hogy egy ilyen konfig már legalább 500 W -osért kiált.

2010. okt. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen. :D Iponon van egy fórumozó akinek olyan gépe van mint nekem lesz, és neki a 400as fsp-e van és mondta hogy elég, de a jövőre nézve nagyon vaciláltam az 500w között, mert nem szeretek semmit se kicentizni.. sose leeht tudni, szóval akkor az 500 ghn lesz :D
2010. okt. 7. 18:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!