Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hordozható vinyóm miért nem...

_95 kérdése:

Hordozható vinyóm miért nem akar működni?

Figyelt kérdés

Hiába kapcsolom ki és be nem akarj működni. Gépet is újraindítottam a kapcsolgatások között ...

Az baj hogy ha most lett újra téve a gépem és a vinyó ki volt kapcsolva? :/


2010. okt. 7. 10:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Az usb-csatlakozásnak az a lényege, hogy a külsö perifériákaz Plug-And-Play módszerrek könnyen lehessen cserélni, csatlakoztatni ( Dugd be és használd ).


Az, hogy a winyó a rendszertelepítéskor ki volt kapcsolva, nem oszt, és nem szoroz, hiszen amikor áram alá kerül, a belső elektronika egy speciális jelet küld a PC-nek, hogy itt vagyok, új rész vagyok, és ez meg ez vagyok. A Pc-d automatikusan konfigurálja és " harcba szólítja" az eszközt.


Először is nézd meg egy másik gépben (USB 2.0) , hogy ott sem működik-e. A hordozható winyód felpörög-e, nem kattog, a led ( ha van rajta) világít-e....


Ha ott sem működik, akkor:


-Lehet, hogy a kábel megtörött.


-Lehet, hogy a winyó "dobozának" az usb csatlakozása sérült.


-Lehet, hogy a winyó elromlott.


-Lehet, hogy a winyód "dobozában" romlott el az elektronika.


Ha ott működik, akkor:


-Lehet, hogy a PC-d usb-je sérült, hibás, deformálódott.


-Lehet, hogy nem frissítetted a drivereket, és nem ismeri fel a külsö adattárolódat vagy az usb csatidat a rendszer.


-Lehet, hogy driver-frissítés hiányában nem ismerte fel az integrált USB vezérlődet......


Ha müködik egy másik gépben:


Első lépésként, ha tiszta-legális a windowsod, enged fel a netre, hogy frissíthesse magát a microsoft weboldaláról.

Ott is sok driver fent van, amelyek esetleg felismerik a meghajtódat.


Ha ez nem hoz eredményt, akkor tölts le egy olyan progit, amelyik megkeresi a konfigod összes friss driverét ( Pl.: Driver genius professional, fizetős, de torrenten találhatsz crackeltet is "" nem én mondtam :-}"" )


Elméletileg (legalábbis a legtöbb esetben) ez segíteni szokott.


Ha hibás a külső adattárolód, sajnos szervíz vagy kuka, attól függően, hogy van-e rajta garancia, vagy nincs.

Megjavíttatni nem érdemes garancia nélkül, mert azon a pénzen amit ráköltesz ( posta, szervíz, vissza posta) veszel egy újat.


Remélem, elindul driver-frissítés után....

2010. okt. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm. Már is elkezdem akkor az intézkedéseket ;)
2010. okt. 7. 11:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!