Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » PCIe csatlakozós SSD milyen...

PCIe csatlakozós SSD milyen alaplaphoz lehet csatlakoztatni?

Figyelt kérdés

Üdv!


Vettem Kingston A400 SSD-t. Nagyon örültem a 11600 forintos árának, mert emlékszem, pár éve még 50 ezer forint körül mentek. Most azonban láttam, hogy a PCI-e csatis SSD-k 3-szor olyan gyorsak hasonló áron. Mi kell hozzá, hogy ilyenem lehessen? Egy majdnem 10 éves asrock h61 alaplapom van. Most elgondolkodtam rajta, hogy inkább vissza kéne küldeni, és venni egy új alaplapot és procit meg ramot, mellé pedig jöhetne a 3-szor olyan gyors ssd.


2023. márc. 10. 12:36
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs az alaplapon PCIe M.2 aljzat akkor bővítőkártya kell, hogy használni tudd. Viszont ezek közül nem mindegyik tud bootolni.

[link]

2023. márc. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezen a gépen egyik se bootolna, sőt a PCIe 2.0 x1 slot miatt lassabb lesz mint hinnéd. Még a sata ssd-ket sem bírja kihajtani ez a lap.
2023. márc. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Az eseteden inkább az ssd tartóssága miatt aggódnék, nem véletlenül írták többen is, hogy probléma van vele.

Az nvme ssdk nagyobb sebessége átlag felhasználás esetén észrevétlen, még a játékok betöltődésénél is:

https://www.youtube.com/watch?v=kt_iJTrzOus&t=12s

A nagyobb sebesség videóvágásnál jön jól, ahol fontos a nagy olvasási sebesség.

De erre már túl lassú a géped, még a bele való leggyorsabb procival is.

2023. márc. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!