Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nyomtatók (szkennerek) esetén...

Nyomtatók (szkennerek) esetén is kell szabályos szoftveres usb leválasztás, a pendrive kihúzása előtt közvetlenül, az esetleges adatvesztés elkerülésére?

Figyelt kérdés

Az is érdekel, ilyen esetben mekkora az adatvesztés esélye? (Mármint ha fennál e kockázat.)

És asztali gép / laptop esetén?



2023. febr. 22. 21:03
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
71%

Kompromittalodott, mi? A szavak jelentesenek nezz utana, mielott nekiallsz tudalekoskodni. Compromised =/= corrupted, csak nyilvan fogalmad sincs egyikrol se hogy mit jelent.


Az eppen felirt fajl nyilvan sz.r lesz ha menet kozben kihuzod a pendrive-ot. Csak epp az az egy fajl nem rantja magaval az egesz faljrendszert, mert az irasi muveletek gyorsitotarazasa ki van kapcsolva. Ha netto h.lye vagy es konkretan iras kozben kihuzod drive-ot, az ellen nincs vedelem. A gyorsitotar kikapcsolasa viszont az ellen igenis ved, hogy egy latszolag befejezodott muvelet utan siman kivehesd lecsatolas nelkul.

2023. febr. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 NTBS ***** válasza:
Nem, mert a nyomtató, nem adattároló.
2023. febr. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

12/

Multifunkciós nyomtató: nyomtató és scanner egyben. Lehet róla pendriveról nyomtatni vagy pendrivera scannelni PC és minden más nélkül. Usb kábel sem kell a PC-ig, hanem egy usb-s routerbe van nálam dugva ami csak nyomtatószerverként kezeli, így scannelni csak pendrivera tudok. Ezért írtam az #1-est.


Nyomtatáskor ha hamar húzod ki legfeljebb a papír fele üresen jön ki, de scannelésnél a nagy jpg stb képeket írja a pendrivera, írás közben nem sül ki jó dolog ha kihúzod.

2023. febr. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

"Az eppen felirt fajl nyilvan sz.r lesz ha menet kozben kihuzod a pendrive-ot. Csak epp az az egy fajl nem rantja magaval az egesz faljrendszert, mert az irasi muveletek gyorsitotarazasa ki van kapcsolva."


Akkor??? Mi a kérdés? Neked nem lényeges, hogy a kiírt fájl utána megnyitható-e másik gépen? Pont ez ellen véd a leválasztás. Senki nem írta, hogy a fájlrendszer tönkremegy, miért menne tönkre?


"A gyorsitotar kikapcsolasa viszont az ellen igenis ved, hogy egy latszolag befejezodott muvelet utan siman kivehesd lecsatolas nelkul."


Megint az okoskodás megy csak! Pont azért írtam le a torrentes példát, hogy rávilágítsak erre a problémakörre. Amit te a Windows beállításoknál ki tudsz kapcsolni, az kizárólag az operációs rendszeren belül működik. Ha a torrent kliens nem írja ki, akkor b.hatod. Ha a Total Commander még nem írta ki, akkor b.hatod. Soroljam még vagy még mindig úgy gondolod, hogy jópofa lepontozni a hasznos választ?

2023. febr. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Thunderfairy ***** válasza:
Legalább 25 éve van számítógépem. Mindig csak fogtam és kihuztam. Meg kell várni amig végez a rendszer az adatok kiirásával. Nem kell semilyen leválasztás. Mikor láttod hogy már nem másol fájlokat a pendrive-ra akkor kihuzod. Nyomtatzónál max. beakad a papir és nyomtathatsz vagy szkenelhetsz újra.
2023. febr. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
54%

"Mindig csak fogtam és kihuztam. Meg kell várni amig végez a rendszer az adatok kiirásával."


Egy scannernél ez könnyen betartható.

De PC-nél nem. Bármi hozzáférhet az után 1ezred másodpercel is hogy a kezednek kiadtad a kihúzási parancsot: vírusirtó, másik program, másik user hálózatról, defregmentáló, stb stb

Egy embernek nem ezekhez igazodik a reakcióideje.

2023. febr. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!