Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vajon megépíthető otthon?

Vajon megépíthető otthon?

Figyelt kérdés

Az elmúlt hétvégén egy wellness szálloda előterében volt szerencsém leülni és játszani egy ilyen asztalon a családdal. A legjobb az egészben az volt, hogy egy interaktív társasjáték jellege volt, egyszerre négyen lehetett a különféle játékokban az ügyességet és a tudást is összemérni. pl. vaktérképen mutasd meg magyarországi települések helyét, vagy világváros helyét a földgömbön, volt útkereső, út építő, klasszikus rulett és társai.

Win10 futott rajta, a betöltéskor egyből egy belső játékmodult indított, ahol különböző játékokat lehetett kiválasztani.

Mivel szeretek alkotni és építeni, arra gondoltam, hogyan lehetne ezt itthon reprodukálni. :C

Nyilván az asztal része az annyira nem bonyolult, a hardver és a perifériák lesznek itt a sarokpontok.

Van valakinek ebben valami tapasztalata már, illetve konfiguráció tekintetében mi lenne az irányadó stb.


Ebben várom az ötleteiteket és az építő jellegű javaslatokat!



2023. febr. 8. 13:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Kivitelezhető - például:

[link]

2023. febr. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Tehát egy asztal méretű kijelző? Véégülis megoldható.

Igazából ha megvan a kijelző, akkor simán egy második képernyőként csatlakoztatod a laptophoz és annyi. Esetleg tablet módba kapcsolod a Windowst, hogy jobban menjen a kijelzőhöz a kezelés.

Onnantól kezdve meg csak szoftver az egész.

2023. febr. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Kb. 15 éve csinált pár ilyet a Microsoft, nagyon drágák voltak állítólag.

[link]

[link]

Feltételezem, hogy ehhez szükség van egy nagyobb interaktív kijelzőre erős üveggel, ezekbe egy kisebb gépet is beépíthetnek.

[link]

2023. febr. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Ez volt ami ezen az oldalon található.


[link]


Pont az lenen a lényeg, hogy ne külön, hanem egy lábba van integrálva minden, és csak egy táp kábel ami kijön belőle.


Köszönöm az eddigi tippeket / válaszokat!

2023. febr. 8. 15:06
 5/13 anonim ***** válasza:

Léteznek mini PC-k amik beférnek bárhova. Különbözé gyártók másképpen nevezik amiket mi használtunk pl. a Gigabyte cég mini cube PC-i. Egészen picikék van rajtuk HDMI, USB, Ethernet és egy komolyabb asztal lábba elrejthető.


Létezik olyan is, bár ekkorában még nem láttam, ipari automatikáknál használnak ilyet HMI célokból, hogy az érintőképernyős terminálba van beépítve egy emb. PC és azon egy windows CE fut (bár a CE megszűnt, nem igazán néztem mostanság, hogy mi van helyette) és csak azt látod, hogy egy picikét vastagabb a kijelző hátulja és ott van bent a gép.

2023. febr. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

A sanda gyanúm, hogy ez is ilyen mini pc lesz és a lábba van elrejtve aminek kell. A kijelző relatív egy touch screen ( monitor) az sem az ördögtől való akkor ezek szerint.

Kérdés, hogy hol érdemes nekifogni a keresésnek monitor ügyben.

Gyanítom, hogy a játékokat ők programozták le maguknak, bár az internet világában már bármi elérhető kéne legyen amit emberkéz alkotott....


Még nem kértem tőlük árat, de kíváncsi lennék rá...

2023. febr. 8. 15:29
 7/13 anonim ***** válasza:
6: Vagy lehet, hogy elfér a kijelző háta mögött, esetleg bele van építve magába a kijelzőbe. Esetleg nézd meg, hogy láttam olyat is ahol projektor van (bár ott a kezed ahogy játszol beárnyékol) de az olcósbb megoldás tud lenni.
2023. febr. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Itt nem volt projektor, csak az asztal, abban minden is beleférhet, egy ventilátor nyílást láttam csak, a szellőzés és hűtés miatt.


Szerintem nagy feeling volt, egyszerre 4 lehetett körbe ülni és játszani....

2023. febr. 8. 16:23
 9/13 anonim ***** válasza:
Az a gond ezekkel, hogy nem négyzet alakúak. Ekkora méretben szinte csak 16:9 panelt gyártanak, bár kettő egymás mellett már 16:18. Amúgy említettem korábban az interaktív kijelzőket kemény üveggel, szerintem ehhez ilyen kell, bár 3-400 ezer körül kezdődnek. Otthonra szerintem nem éri meg. Ráadásul valószínűleg túl sok olyan játék sincs, amit 4 oldalról lehet körbeülni/irányítani, körül kell nézni előtte, és kipróbálni őket, már ha vannak.
2023. febr. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Jah és ugyan ez manapság már nem olyan nagy dolog, de azért tartsd szem előtt: ha érintőképernyőt akarsz, akkor multitouchnak kell lenni, különben amíg egy játékos érint, a többi tehetetlen:D

Csak mert ekkora méretben szoktak pl ilyen információs kijelzőket csinálni, de ahhoz nem kell multitocuh hiszen arra vna kitalálva, hogy max 1 ember görgeti.

2023. febr. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!