Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért történik ez? Alaplap...

Miért történik ez? Alaplap kevés hozzá? Vagy a tápom nem elég neki? Esetleg valami nem jól van beállítva?

Figyelt kérdés

Ez a konfigom volt:

Proci: AMD Athlon X2 6000+

Alaplap: Asus MSN-E SLI

VGA: ASUS EN GT 8600 Silent 512 MB


Most ugyanez a konfig, csak gondoltam veszek egy jobb videókártyát: Gigabyte GV-R4850-1GH (ATI Radeon HD 4850 1 GB), hogy jobban fussanak a játékok. Meg is vettem, beleraktam minden szép és jó, csak annyi a probléma, hogy elkezdek játszani, és olyanokat produkál, hogy: lekapcsol a gép, kékhalál, kilép a játékból. Próbáltam Win XP-vel és Win 7-tel is, mindkettőnél ugyanazt csinálja.

Mi lehet a probléma?


2010. okt. 4. 12:38
1 2
 1/15 P.O.C. ***** válasza:

A táphiba a legvalószínűbb. Szóval ha valami kínai ipari hulladékod van pl, Codegen, Mercury, HKC, és társaik, akkor cseréld le valami jobbra pl.: Chieftec, FSP, Cooler Master, stb..


Valamint van rá egy kis esély, hogy az előző Nvidia driver-t nem pucoltad le rendesen. Segíthet a Driver Sweeper vagy egy újratelepítés.

2010. okt. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
mondjuk pont a léyneget hagytad ki:D (milyenis a táp) de 80% h codegened van az meg egy ipari huladék
2010. okt. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Mindjárt megnézem, milyen táp :)
2010. okt. 4. 12:48
 4/15 A kérdező kommentje:
Nem látok se a tápon márkajelzést, se az Everest-ben nem találom. :D De amúgy biztos gagyi, csak nemtom milyet vegyek... ezen 580W van feltüntetve, de valószínűleg nem tud annyit. Nézegettem most a tápokat, és Chieftec 450W-os 13000-ért van. Elég vajon a 450W?
2010. okt. 4. 13:04
 5/15 P.O.C. ***** válasza:
Simán! Ehhez a konfighoz még sok is, de nem árt picit túltervezni. ;)
2010. okt. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Akkor már inkább Corsair CX400. Hasonló árban van, viszont kimondottan halk dizájn.
2010. okt. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ja és hogy elég-e...


[link]


Az oldal alján találsz fogyasztás-értékeket, egy húzott Core 2 Extreme + egy 4850 250W körül fogyaszt terhelés alatt (és ebből még lejön a táp vesztesége), úgyhogy emiatt igazán nem kell aggódnod.

2010. okt. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Mennyire valószínű a táp kérdés? Megoldja a táp, vagy lehet másnak a hibája is?
2010. okt. 4. 14:05
 9/15 anonim ***** válasza:
A kékhalál és a játékból való kilépés lehetne driver probléma, de a gép lekapcsolásáért semmi mást nem tudok okolni.
2010. okt. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Olyan létezik, hogy ráírnak a tápra 580W-ot, de csak mondjuk 300 a valós?
2010. okt. 4. 14:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!