Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy nagyon bika videokártyát...

Egy nagyon bika videokártyát szeretnék minél kisebb gépre rákötni. Hogy könnyen tudjam szállítani. Hogyan oldjam meg? (bővebb info lent)

Figyelt kérdés

Most egy asus TUF f17-es laptopom van 3050-es gpu-val 4 gb vrammal.

Használatra kb unreal engine lesz.


Egy PN (50-52 stb) szériás asus mini pc-t gondoltam egpu-val, hogy az a kettő egyben talán elég mobil. a proci erős benne. 64 gigáig bővíthető a ram.


A laptoppal az a bajom, hogy nem bővíthető a videokártyája ez alapján meg bekorlátozott. Nekem szükségem van egy erősebbre (gpu) unreal fejlesztéshez. De egy nagyobb gpu-s laptop nagyon drága.


2023. jan. 13. 17:06
 1/10 anonim ***** válasza:
Van külső gpu de az ha rá van kötve nem tudod hordozni a gépet, meg marha drága. Inkább építs egy asztalit.
2023. jan. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Külső GPU + laptop ami CPU-ban erős (meg persze támogatja eGPU-t)? Másik megoldás amit egyes írt, kompakt microATX-es gép, de a microATX komponensek drágábbak mint a sima mATX vagy ATX, szóval nem lesz olcsó, többe fog kerülni mint egy "sima" PC.
2023. jan. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ja meg mire fogod kötni? Mert laptopnál ott a kijelző, de ha PC-t építesz akkor vihetsz magaddal monitort meg billentyűzetet is.
2023. jan. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Esetleg ha maradok a laptopnál melyik jelenleg a legerősebb gpuval rendelkezo de meg megfizetheto laptop? ami erosebb a jelenlegi rtx 3050 laptop gpumnal?
2023. jan. 13. 17:59
 5/10 A kérdező kommentje:
Hol kell ezeket keresni? Mert laptopot tudok keresni ezret is, de gpu power alapján nem lehet sehol leszűrni őket. Egy asus ROG on gondolkodom de olyan kene ami nem 2 millio ft.
2023. jan. 13. 18:00
 6/10 A kérdező kommentje:
500 korul meg gondolom nem jön ki jó. vagyis annyival jobb h megerje újítani a 3050 esemet mert jo optimalizalassal ez is erős. csak a ray tracing nem megy annyira azért neki.
2023. jan. 13. 18:01
 7/10 anonim ***** válasza:

Ajánlok egy YT csatornát, ahol ilyen mini bika gépeket rak össze a srác, teszteli a kis házakat, mik hogyan férnek el bennük:

[link]

Akár az RTX 4090-hez is vannak jó passzentos házak 😃 szóval csak a pénztárcád szab határt a lehetőségeknek.


eGPU sajnos nem élhető. X4 kapcsolat használható csak, ami rendkívül korlátozott a teljesértékű X16-hoz képest. Múltkor néztem erről videókat, mert amúgy nagyon jó lenne nekem is, ha működne, de nem működik 😕

2023. jan. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ja,meg laptop.

RTX 4090 lesz a csúcs most, ami valójában egy gyengített asztali 4080 lesz 🙃🙃

Nem tudom mi neked a megfizethető...


TGP kulcsszóval fogsz találni listát.


Nyilván 4000-esek még csak most jelennek majd meg, így nincs lista róla, de 3000-esekhez van.

Pl „3080 tgp list”:

[link]

Kiderül, hogy a 165W-osak a legjobbak a 3080-ak közül, és ír modellszámokat is.

2023. jan. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
7, jó kis gépek :) köszi
2023. jan. 13. 19:01
 10/10 A kérdező kommentje:
8/ gondolom ezt is te írtad, nagyon köszönöm. Hát csak egy millió egy 3080-as laptop. Ha ki tudok vele termelni ennyi fizut akkor már megéri megvenni de egyelőre úgy érzem a 3050-esemből kéne kihozni a legtöbbet még egy pár évig. Az átlag gépekhez képest még ez is egész erős.
2023. jan. 13. 19:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!