Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Külső ssdt felismeri a laptop...

Cris1285 kérdése:

Külső ssdt felismeri a laptop (win 10 -es lenovo), ott van a vezérlőpult eszközök és nyomtatók menüben, de a sajátgép menüben már nincs ott (mint a teló vagy pendrive). Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Csak a tulajdonságait tudom megnézni, eltávolítani, parancsikont létrehozni stb, de az azon lévő fájlokat nem tudom megnyitni. Hozzáteszem hogy ez az ssd egy apple géphez volt time machine-ra használva (gyanítom hogy ez a gond), majd ugyanahhoz az apple-höz szimplán csak fájlok tárolására. Fontos és régi fényképek, videók vannak rajta. Sajna nem vagyok guru, óvatosan a szakszavakkal :) Köszönöm a válaszokat előre is!

2023. jan. 2. 12:30
 1/8 anonim ***** válasza:
nekem anno HDD csinálta ezt asztalon a saját gépre jobb klikk kezelés azon belül lemezkezelés és ha ott látja az SSD-t akkor formázd le és akkor elvileg működnie kell
2023. jan. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Véletlenül se formázd le, ha fontos fájlok vannak rajta! Ezzel ugyanis minden törlődik a meghajtóról. Jó lenne tudni, hogy milyen fájlrendszer van rajta, Windowsra is vannak programok, amikkel lehet más oprendszerek által favorizált FS-t olvasni.
2023. jan. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

ja hogy az adatok fontosak amik rajta vannak? sorry félre olvastam a lemezkezelés menüben új meghajtót tudsz neki létre hozni


(G:) (F:) stb próbáld meg úgy így nem formázza le a SSD-t de új elérési utat adsz meg neki pendrive csináltam ezt még és működött és a fájlok is meg marattak rajta amik kelletek róla

2023. jan. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha nincs betűjele adni kell neki a lemezkezelőben. [link]
2023. jan. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A windows nem ismeri az apple filerendszerét. Olvasd le apple gépben.


Legközelebb exFat-ra formázd ha mindkét rendszeren használni akarod.

2023. jan. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem fog működni, próbáld macbokkal.

Apple termékeket direkt úgy gyártják, hogy mással ne legyen kompatibilis.

2023. jan. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2023. jan. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeket! Különösen a 7. válaszadónak, a linken találtam olyan progit ami megoldotta a problémámat. Örök hála!
2023. jan. 3. 13:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!