Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A két gyártó közül melyik...

A két gyártó közül melyik gyárt jobb alaplapokat?

Figyelt kérdés
Asus vagy Gigabyte? Gondolom mindegyiknek van jobb és rosszabb típusa/szériája, de úgy általánosságban nézve érdekelne. Valamikor vennék valamilyet használtan, szóval nem feltétlen a legújabb típusokra gondolok, hanem pár évvel ezelőttiekre. Én a Gigabyte-ra tippelek, hogy jobb, már csak az alaplap kinézete miatt is, de azért biztosra szeretnék menni.

2022. dec. 28. 22:17
A kérdező szavazást indított:
Asus
Gigabyte
16 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
Én az Asusra szavazok.
2022. dec. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Biztos a Gigabytenak is vannak jó termékei, de annyira jókat nem hallottam róluk.
2022. dec. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

Az Asus-nak szinte biztos, hogy a piacon van a legjobb terméktámogatása. Pl. ők voltak az elsők akik bejelentették, hogy a 690-es lapok instant kapják majd a BIOS-frissítést a 13. gen Intel processzorokhoz.

Nagyjából 25 éve használok kizárólag Asus termékeket. Nagyon sok VGA és alaplap megfordult a kezeim között. A fő gépeim 5-6 évet is elmentek gond nélkül Asus hardverekkel, mielőtt eladtam volna.

Hozzátartozik az is, hogy más márkával nincs tapasztalatom, tehát csak az Asus-ról tudok véleményt mondani. Arról viszont csak jót. Az egyetlen negatívum az ára, mert a legdrágább cég a hardverpiacon.

2022. dec. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem hülyeség ezt általánosan kérdezni.


Mindkét gyártónak vannak alja lapjai, ahol egy i7 alatt "megfő" a VRM. Mindkettőnek vannak olyan lapjai, amit bármelyikünk elfogadna egy szó nélkül. Előbb vásárolnék egy Aourus alaplapot, mint egy ASUS Prime alaplapot, az biztos.


Tapasztalatom alapján az Asusnak sokkal jobb a hírneve, mint a Gigabyte-nak, például utóbbi AMD kártyáit szinte mindenhol a kerülendő kategóriánként kezelik. Nekem eddig csak egy videokártyám volt tőlük, de azzal nem volt különös probléma.

2022. dec. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
56%

[link]


Tessék, egy kézzelfoghatóbb adat a gariztatásokról, igaz 2015 körüli időszakból származik hatalmas különbség nincs közöttük, 1%-on belül van mind a 4 nagyobb gyártó.

Amúgy ha valaki találna egy ilyen frissebb adatot, mármint a garanciáztatott termékek arányát, na abból lehetne valós következtetéseket levonni, de gondolom ez azért nem épp egy könnyen hozzáférhető info.

2022. dec. 28. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem az Asus bár én alaplapból mindig ASrock-ot nézek. Nekem bevált eddig.
2022. dec. 29. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
29%
Nem igazán látok különbséget ár-értékben a két gyártó között.
2022. dec. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!