Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Minden előjel nélkül kikapcsol...

Minden előjel nélkül kikapcsol a gépem! Mitől lehet?

Figyelt kérdés

A táp túlmelegedésére gyanakszom.

Valami melegedés, mert ha pihentetem a gépet, újraindul.

A gpu mellett van egy riasztás ikon, de szerintem csak rosszul van beállítva a riasztás, mert 55 fokos, elvileg az nem olyan vészes.


Amúgy sincs terhelve a videokártya, normál netezgetés, fb-os videók stb, semmi extra.


Levettem a gép oldalát, és a táp környékén meleg.

Az egyetlen extra, hogy 1-2 torrent oldalon fent vagyok, és most így az ünnepek alkalmával folyamatosan megy a seed , rengetegen töltenek le ilyenkor filmeket, szóval amit a net bír, azt folyamatosan tolja felfelé.


Ezek a kapcsolódási korlátok elvileg a net sebességhez vannak optimalizálva.

De mégis erre gyanakszom.

Mi lehet a probléma, és mi lehet a megoldás?

A táp amúgy valami cooler master 550 gold, nem értek hozzá, hogy az jó e.


2022. dec. 25. 09:27
 1/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
100%

es a riasztas a melegedesre szol?

mert szolhat barmire, utana kene nezni miert riaszt


ha a tap melegszik nem jo

igazabol huvosnek kene lennie


pontosan milyen tap? megy a ventije?

vagy felpasziv es nem kapcsol be?


garis? mennyi idos?


lehet ki kene takaritani

lehet mar hibas a vezerlese vagy egyebe


masik tappal erdemes lehet kipropbalni

2022. dec. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A CPU túlmelegedés lehet még, annak is érdemes lenne a hőfokát ellenőrizni (főleg miután egy darabig seedelt már sokat)
2022. dec. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Van ez a speedfan alkalmazás, és ott van egy kis "tűz" jel a gpu mellett, de igazából ha átállítom, hogy 60 fok fölött riasszon, akkor eltűnik.

Elvileg 55 fok az még normális.


A táp viszont meleg. Szerintem vagy 45 fok az is simán van, bár azon nincs hőmérő.

Nem régi, viszont már nem garis.

A ventilátor megy, de a speedfan-on keresztül néha az automatikus beállításnál egy picivel feljebb veszem a fordulatszámát.

Azt hiszem, ilyen:

[link]

2022. dec. 25. 10:43
 4/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#3 valamikor erdemes lesz megnezetni rendben van e


lehet valami hibaja

netan masik tapot is tervbe lehet venni


hazilag ha nem tunik tisztanak belul es nem felsz (hogy hazavagod) akkor kitakarithatod, ranezhetsz nincs e lathato gond belul

2022. dec. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igazából 50 fokig mehetne max a táp hőmérséklete, de ez felső határ. Kb szobahőmérsékleten vagy kicsit magasabban kéne lennie.
2022. dec. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Gugu Gabor ***** válasza:
Elsőnek hanyagolnám a speedfant találkoztam nem egyszer olyannal hogy rosszul kezelte az érzékelőket és a ventillátorokat nézd meg egy másik progival hogy milyen melegek az eszközök ill windows esemény naplót is megnézném
2022. dec. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Most letöltöttem egy " Core Temp" programot,

az ezt írja:

Tj max 122 fok

Mag: 57 , Min: 56 , Max: 60.


De amúgy ma nem is állt még le.


Az eseménynaplóba meg olyanokat találtam, hogy bele se kezdek.

Valami időtúllépés név feloldás közben, meg nem válaszolt valami dns... fogalmam nincs miről zagyvál.

Majd ha szarakodik, elviszem szervízbe.

Köszi, mindenkinek, de ha még eszetekbe jut tanács, azt mondjátok! :)

Boldog Karit!!!

2022. dec. 25. 11:41
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha gyakrabban és kiszamithatóbban produkálná a hibát, sokkal könnyebb dolgod lenne. Mert ha például a GPU túlmelegedés lenne a gyanú elég lenne azt megtenned hogy manuálisan felrakod a ventilátor sebességet jó nagyra, hogy ESÉLYE SE legyen túlmelegedni. Ha úgyis ki kapcsolgat, akkor nem a melegedés okozza.


Másik: ha van alaplapi videokártya, kiveszed a másikat, és anélkül járatod. De vigyázz, ebben az esetben csak azt lehet biztosan mondani hogy nem a videókártya hibás (amennyiben így is kikapcsolgat)


Szerintem a seedelésnek ehhez semmi köze nincsen. Még egy dolgot megprobálhatsz, de arra rá kell szánni az időt: memória teszt. Pl Memtest86. Abból baj nem lehet

2022. dec. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Na, megint leállt.

Most ilyet kaptam el az eseménynaplóban, hogy hibát okozó alkalmazás:

runtime Broker.exe

Hibát okozó modul: combase.dll

2022. dec. 27. 13:51

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!