Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hosszú távon melyik proci+alap...

Hosszú távon melyik proci+alaplap éri meg jobban? Infók lent

Figyelt kérdés

Jelenleg 775-ös socketű alaplapom van, abba tehetnék egy Intel Core2 Quad 3.0GHz 12MB procit, ez 80 000 Ft. De a 775-ösök kifutóak, tehát nem tudom, hogy ez meddig tartana ki a legújabb játékokon.

VAGY

beruházok új 1366 socketes alaplapra, amibe Intel Core i7 3,06GHz 8MB kerülne (80 ezer +60-ért láttam asus alaplapot).


A kérdés tehát, hogy hosszútávon, melyik éri meg? A célom, hogy 2 éven belül ne kelljen újra beruházni és az új játékok mind high kategóriában futhassanak rajta.


Videókártya nvidia geforce gtx 470.


Köszönöm a tanácsokat! Lány vagyok, nem túl járatos a témában, de igyekszem okulni :)


2010. okt. 1. 15:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha van 140ezred akkor az i7... Ha a 80-hoz közelebb szeretnéd megúszni, akkor inkább egy 1156-os alaplap+i5-6xx proci. Két évig azzal nem lesz probléma. Utána úgyis dilemma lenne a 1156 és a 1356 foglalat is. Valószinűleg addigra megint lesz új.
2010. okt. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Réti bubuzér ***** válasza:
Én mindenképp az újabb architektúrát venném (i7). Ha már nem lesz elég erős pár év múlva, még mindig lehet bele erősebb procit venni. A Core2-est már nem fejlesztik, nem jönnek ki új procik, az i7-tel ellentétben.
2010. okt. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
picit várj, az intel most cseréli az LGA1156-ot és az LGA1366 foglalatokat, várd meg az új procikat mindenképp. Sokkal időtállóbb lesz.
2010. okt. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


3. válaszó: a "most" mit jelent, milyen időtávon belül? Egy-két hónap?

2010. okt. 1. 15:23
 5/6 anonim ***** válasza:

80e?

vegyél egy jó alaplapot(gigabyte) 20.000 ft am3-asat

és procit phenom ii 955 be (37000 ft)

és marad pénzed,és jobban jársz

2010. okt. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egyértelmű h I7et vedd, de esetleg AMD-ben is gondolkozhatnál,sokkal gazdaságosabb...

Ha meg többet szeretnél megtudni h melyik mennyivel jobb akk nézd át ezt a linket:

[link]

2010. okt. 2. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!