Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van olyan weboldal ahol...

Van olyan weboldal ahol alaplapokat lehet össze hasonlítani és/vagy meg nézni, hogy az adott alaplap mivel kompatibilis?

Figyelt kérdés
Videókártya csere előtt állok, de a gépben egy elég régi alaplap van és az alaplap ismereteim a leggyengébbek így keresgéltem oldalakat a fenti a célra, de nem találtam semmi ami működne. Tényleg nincs ilyen oldal vagy csak nekem nem sikerült megtalálni?

2022. dec. 15. 11:39
 1/9 anonim ***** válasza:

Az alaplap gyártójának az oldalán elérhetőek az alaplap specifikációi (legrosszabb esetben a kézikönyvében), a választott videokártya gyártójának az oldalán meg a videokártyáé - azokat kell összevetni.


A videokártyák igen nagy, túlnyomó többsége PCI Express x16-os csatlakozóval rendelkezik - ezzel csatlakozik az alaplapi aljzatba. Ha nem egy őskövület/speciális felhasználású az alaplap, akkor fizikailag bele fog menni.

Ami különbség lehet, az a PCI Express verziója, de az nem kompatibilitás-, hanem teljesítménybeli problémákat okozhat. Pláne, hogy a régi alaplapban régi processzor van, ami nem tudja mindig kielégíteni a videokártya számára küldendő hatalmas adatmennyiséget (ezért szokták itt a fórumon feltenni azt a kérdést, hogy "ki tudja e hajtani az ilyen processzor, az olyan videokártyát").


Ha leírnád, hogy milyen gépről/alaplapról/processzorról van szó és milyen videokártyát néztél ki, akkor konkrétabb megoldást lehetne nyújtani.

2022. dec. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Még olyan dolgok szoktak problémát okozni, hogy fizikailag rálóg valamire, ami miatt nem tudod odarakni.

Ha saját tápcsatlakozó kell neki, akkor azt tudja-e a tápod.

Illetve NVMe SSD-k is PCIe sávot használnak, ami érintheti az adott VGA slotot több slot esetén, ezért nem mindegy, hova rakod a kártyát.

2022. dec. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az utóbbi jó 10 évben csak olyan alaplapot gyártottak, amin van PCI Express csatoló, és az összes videokártyán ilyen van, és mind kompatibilis, legalábbis a csatolóval. Az más kérdés, hogy pl. befér-e a házba, vagy kell-e neki külön tápellátás.
2022. dec. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktam összehasonlításokra rákeresni, hogy beírom az egyik nevét "vs" másik neve, és vannak ilyen összehasonlító oldalak, amik ezt mutatják. Nem mindegyik a legjobb, de van választék.
2022. dec. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Alaplap: Asrock H370M Pro4

CPU: i5-8500 3,0ghz


A tápegység teljesen moduláris így azon lehet bővíteni. Jelenleg egy Radeon RX 5500 XT 8GB videókártya van benne. Hogy nagyot mondjak, egy geforce 3080 érdekelne pl., hogy azt tudná-e kezelni ez a videó kártya vagy mindenképp kell neki egy vérfrissítés?

2022. dec. 15. 17:31
 6/9 A kérdező kommentje:
Elírtam, az utolsó mondatban nem videó kártya van hanem alaplap, nézzétek úgy
2022. dec. 15. 17:33
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez egy kicsit nagy ugrás lenne, ehhez a konfighoz talán egy 3060 is elég.
2022. dec. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ha működik vele akkor az is jó, csak egy példa volt a 3080
2022. dec. 15. 18:05
 9/9 anonim ***** válasza:
Már le lett írva szerintem, hogy bármilyen kártya használható, de a konkrét modellnél meg kell nézni, el fog-e férni.
2022. dec. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!