Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tehetek a laptopba DDR3L...

Tehetek a laptopba DDR3L memóriát, ha esetleg sima DDR3 van benne?

Figyelt kérdés

Adott egy Asus X540L laptop, aminek a gyári leírásában és a netes felületek szerint is DDR3L RAM van, viszont a feladatkezelő, a Speccy és az Everest is DDR3-nak írja.

Hogy lehetne biztosan tudni a szétszerelés előtt? Nem szeretném megrendelni majd visszaküldeni a ramot...


2022. dec. 12. 10:26
 1/7 P.O.C. ***** válasza:
49%

Ne különböző rendszerdiagnosztikai szoftvereknek higgy, hanem a gyártó ajánlásának. Nem fog működni sima DDR3 -al.

[link]

2022. dec. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
61%
A rendszernek ugyanaz a kettő, a memóriavezérlőnek nem. Két különböző fajta nem fog együttműködni akkor se, ha a vezérlő tudja kezelni mindkettőt. Ha pedig csak L-est kezel, akkor csak olyan mehet bele. De a feladatkezelőben és a diagnosztikai programokban mindkettő DDR3.
2022. dec. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

L-es lesz rendelve mindenképpen.


Igen azt tudom, hogy alacsony feszültségű helyére nem jó a sima, csak most felvetődött, hogy fordított a helyzet és ezt nem tudtam.

De szinte 100% egyébként is, hogy L-es van benne.

2022. dec. 12. 11:09
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nekem egy 8 GBos ddr3l és egy 4 GBos normális feszültségű ddr3 memória van a Sony Vaio VPCEH laptopomban, i5-2540 mellett, gond nélkül működik.

A tiedbe is mehet a ddr3l, a Haswell már hivatalosan is támogatja.

2022. dec. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mindenkinek ment a köszönöm!
2022. dec. 12. 16:52
 6/7 anonim ***** válasza:

#2 Nekem úgy volt 16GB (2x8),hogy az egyik 1,35V a másik 1,5V volt (DDR3 és DDR3L egymás mellett.

De lehet, hogy valami spéci memóriavezérlő vo2abban a gépben (Fujitsu Celsius H910)

2022. dec. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nem, csak l-eset
2022. dec. 13. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!