Hogyan lehetséges, hogy egy laptop csak mindkét végén hdmi-kábellel kötött külső monitort ismer fel, mást nem?
Tehát egy monitoron van két bemenet is, hdmi-s és másmilyen. Van két kábel, az egyik hdmi-hdmi mindkét végén, a másik egyik végén hdmi, másik végén a másmilyen. Ha a hdmi-set használom, minden jó, ha ugyanazt a monitort a vegyessel kötve kötöm a laptophoz, már nem ismeri fel.
A laptopnak ugye csak hdmi-bemenete van, ezért kötelező, hogy egyik végén az legyen.
TEhát pl. hiába vennék egy másik monitorhoz, ami csak vga-s, vga-hdmi átalakítót, semmi garancia, hogy működne is.
Ez valami szoftveres lekorlátozás a laptopon belül (márka: Dell latitude 5420), ami feloldható lehetne, vagy mi okozza a "kényes"-ségét?
"A laptopnak ugye csak hdmi-bemenete van"
Biztosan nincs neki HDMI bemenete. HDMI kimenete van!
"másik végén a másmilyen"
No és milyen az a "másmilyen"?
"Ez valami szoftveres lekorlátozás"
Nem. A különböző képátviteli megoldások (analóg VGA, S-Video, HDMI, DVI-D, DVI-A, display port, stb) alapvetően eltérő jeleket visznek át. Nem csak a csatlakozó formája tér el! :)
Ugye a hdmi trapéz alakú, az a "másmilyen" pedig csak az egyik oldalán bevágott, mint a hdmi, a másik oldalán sima tégla-egyenes szélű.
valami ilyesmi: [link]
tehát van egy dp102displayport-hdmi kábelem, bedugom a hdmi-t a laptopba, a dp102-t a monitorba (aminek dugója a hdmi mellett van, tehát nem rossz helyre dugom, ugye nem is lehetne), és nem történik semmi, pedig kábeles szinten működnie kellene.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!