Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Gygabyte alaplapon egy ventilá...

Gygabyte alaplapon egy ventilátort kontrollálni?

Figyelt kérdés
sziasztok van egy gigabyte ep45-ud3lr alaplapom és beletettem egy régebbi 3 pines hűtőt mert ugye van rajta ilyen csatlakozó és az lenne a kérdésem hogy milyen programmal lehetne kontrollálni az rpm jét?
2010. szept. 29. 15:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Speedfan:

[link]

2010. szept. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A 3 pines-t sztem nem lehet programmal. A 3. ág a fodualtszámmérő. A 4 pinesen van szabályzás ha jól tudom.
2010. szept. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
a speed fant én is leszedtem csak nem tudom hogy ott hol lehet szabályozni én ha jól tudom van egy föld egy pozitív és egy jel kábel na és a az alaplapnak kéne küldenie a jelet hogy most mennyivel forogjon
2010. szept. 29. 18:28
 4/5 anonim ***** válasza:

Lehet szabályozni vele a 3 pinest is (sok év tapasztalat), de csak akkor, ha mind a három vezeték az alaplapra csatlakozik (vannak olyan coolerek, amelyeknek csak a ford.számmérője csatlakozik az alaplapra). A 3 pines csatlakozón van egy ground, egy +5v - +12v -ig szabályozgató táp és egy fordulatszám mérő. Az, hogy szabályozható-e attól függ, hogy az adott chipsetet támogatja-e a speedfan. Úgy szabályoz, hogy több/kevesebb feszt ad a coolernek (ahogyan minden valamirevaló hagymányos villanymotor működik).

A Speedfan főképernyőjén ki kell venni a pipát az "Automatic fan speed" elől, majd a "Speed 01", "Speed 02" ... stb. értékeket állítgasd, valamelyik az állítandó csatlakozóé lesz. Ha egyikre sem reagál, akkor nem támogatja a speedfan az alaplap esetében a fordulatszám állítást. Ha így van, akkor a legcélszerűbb, ha elballagsz a legközelebbi számtech boltba és veszel potméteres szabályzót.

Ha működik, finomíthatod a dolgokat a "Configure" gombra kattintva megjelenő panelen a "Temperatures" fülön állíthatod be, hogy a CPU hőmérséklete alapján melyik coolereket szabályozza. A CPU-nak megadhatsz hőmérsékleti tartományokat is, de talán inkább hagyd alapon. A "Speeds" fülön pedig a coolereket állítgathatod, itt az automatically variated-et állítsd be.

Bocs a kimerítő válaszért. Remélem sikerülni fog.

2010. szept. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi szépen a segítséget
2010. szept. 30. 15:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!