Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha mondjuk veszek vagy eladok...

Ha mondjuk veszek vagy eladok használt videókártyát akkor gondolom ildomos írni adásvételi szerződést. De az mire jogosít fel egyáltalán?

Figyelt kérdés

Ha mondjuk veszek és előtte kipróbálom az 5kilós 3090-et és hibátlannak vélem akkor sok értelme nincs az adásvételnek.


De ha még garis és megírjuk a papírt akkor onnantól engem jogosít a garancia? Vagy ugyan annak az embernek kell elvinnie mint aki megvette.


De ha mondjuk eladom és írunk róla adásvételit akkor már félig hivatalos is, de nem kéne adózni vagy számlát adni ha eladom?


Ez hogy működik ingóságok tekintetében?



2022. okt. 19. 16:43
 1/4 anonim ***** válasza:
76%

Arra kötelez, amit beleírtok, és nagyjából azt írtok bele, amit akartok, amíg nem ütközik BTK-ba.


"De ha még garis és megírjuk a papírt akkor onnantól engem jogosít a garancia?"


A garanciát az eredeti számlával és a garanciapapírral lehet érvényesíteni. Azt illeti a garancia, aki ezeket be tudja mutatni.


"Vagy ugyan annak az embernek kell elvinnie mint aki megvette."


Legfeljebb csak akkor, ha beleírjátok a szerződésbe, egyébként nem.


"De ha mondjuk eladom és írunk róla adásvételit akkor már félig hivatalos is, de nem kéne adózni vagy számlát adni ha eladom?"


Amíg egy-egyszer adsz el valamit, és nem éri el a bevételed az évi 600 000 Ft-ot, addig nem. De ha már üzletszerűen csinálod, akkor az első forinttól kezdve adózni kell.

2022. okt. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
63%
Meglepő módon még senki nem kért tőlem adás vételit, igaz nem 5 kilóval játszottam csak 1-3 kiló között, próba garit vállaltam, hardver aprón leinformálható vagyok és ennyi.
2022. okt. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
74%
Nemhogy papír de küszöbgarancia. Amint átlépi a vevő megszűnik a garancia, sőt nemis láttam az illetőt soha, telefonban tiltólistára kerül hogy neis csörögjön ki... ;PP
2022. okt. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
75%

1. Adásvételi szerződés írása nem kötelező (járműnél igen, de jelen esetben nem), de írhattok.

Iratminta található ügyvédi irodák oldalán - például:

* [link]

* [link]


2. Jótállásból (nem garancia, az pongyola fogalom) két féle van:

* a forgalmazó által törvény szerint (151/2003. (IX. 22.) Korm. rendelet az egyes tartós fogyasztási cikkekre vonatkozó kötelező jótállásról - [link] - illetve 2013. évi V. törvény a Polgári Törvénykönyvről - [link] - XXIV. fejezete) kötelezően biztosítandó

* a gyártó által önkéntesen biztosított - erről a gyártó oldalán lehet olvasni


A forgalmazó által biztosítandó jótálláshoz VAGY a jótállási jegy VAGY a számla VAGY a nyugta (bármelyik megléte elegendő) szükséges - nincs személyhez kötve ki érvényesítheti azt.

A gyártó által biztosított jótálláshoz hogy mi kell, azt a gyártó határozza meg. Vagy mindenképpen kell a jótállási jegy, vagy elegendő a számla/nyugta is.


3. Adózni addig, amíg nem üzletszerűen kereskedsz a használt termékekkel, illetve nem érsz el bizonyos jövedelemösszeget (ez legutóbb tudomásom szerint évi 600000 Ft volt), nem kell:

* [link]

* [link]

* [link]

2022. okt. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!