Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A régi ASUS alaplapokban volt...

A régi ASUS alaplapokban volt valami "önmegsemmisítő" dolog beépítve?

Figyelt kérdés
Van egy 16 éves, Intel-es ASUS alaplapom, aminek rossz minden USB portja, és egyéb I/O portjai, de neten olvastam már pár esetet, Intel és AMD chipsetes ASUS alaplapokról, ugyanezzel a problémával. Én azt hittem, hogy az Intel I/O Controller Hub chipset hibásodott meg, de mivel AMD-sről is hallottam ilyet, ezért már nem vagyok benne biztos. Az érdekesség, hogy nem is folyamatosan rossz az USB, van, hogy néha működik. Pont ugyanez volt valaki más ASUS alaplapjával is, ami AMD-s volt (az enyém Inteles, mint mondtam). És ugye ez az érdekes, hogy 2 különböző chipsetes alaplap, csak annyi a közös bennük, hogy az ASUS a gyártója mindnek. És ugye több ilyen esetről hallottam már neten keresgélés közben. Más márkájú alaplapoknál elvileg ilyen furcsa hiba nem nagyon szokott lenni. Létezik, hogy az ASUS direkt rakott ezekbe valami önmegsemmisítő dolgot? Még egy firmware frissítéssel se javult meg, szóval ez valami hardver hiba, az biztos.

2022. okt. 16. 21:34
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

"Létezik, hogy az ASUS direkt rakott ezekbe valami önmegsemmisítő dolgot? "


Igen. Mindezt a cégbe épült gyíkemberek parancsára tették, az Asus ősi ellenségük.

2022. okt. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
Az Abit kémei építették be.
2022. okt. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
Köszönöm, ezzel a kérdéssel meggyőztél, hogy valóban egyre hülyébb lesz a társadalom
2022. okt. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
2 példány a legyártott több millióból...
2022. okt. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

"Létezik, hogy az ASUS direkt rakott ezekbe valami önmegsemmisítő dolgot?"


Igen. El van rejtve benne egy rúd dinamit.

Ha rosszkor rossz gombot nyomsz meg felrobban. 🤣

2022. okt. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
92%
#2: És sajnos mégis az Abit ment a levesbe, pedig igen jó cuccokat gyártottak.
2022. okt. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 P.O.C. ***** válasza:
78%

Nekem az Asus -ok voltak a legstabilabb, legmegbízhatóbb alaplapjaim. A legrégebbit még 2007 -ben vásároltam, egy Asus P5K, azóta LGA771 -re alakítva 4 magos Xeon procival köszöni szépen, de jól van. Tesztelni szoktam vele, tehát még azt se lehet mondani hogy kímélem.


Nem tudom hol olvastad ezt, de sok embernek hobbija értelmetlen összefüggéseket kreálni, konteót gyártani. Attól hogy velük megesett (szerintem legtöbb esetben saját hibájukból) nem jelenti azt hogy mindenkinél így van. De ettől még persze műszaki cucc ez is, ami meghibásodhat.

2022. okt. 17. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
65%
Van, úgy hívják hogy elektrolit kondenzátor.
2022. okt. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
70%

Nincs semmi önmegsemmisítő dolog beleépítve, a plusz alkatrész pénzbe kerülne és a gyártók azt nem szeretik.

Ennyi idő alatt már tönkremegy a chipset vagy annak forrasztása, a paszta is kiszárad idővel, a elektrolit kondenzátorok is öregszenek.

2022. okt. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
13%
Igen és mellékeltek egy ciánkapszulát ha valaki nem tenné rajta túl magát.
2022. okt. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!