Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Soundbar használható opcionáli...

Soundbar használható opcionálisan?

Figyelt kérdés

Nem tudtam, hogy írjam le röviden a kérdést, így kifejtem:


Szeretnék ajándékba venni egy soundbart a szüleimnek, és azon gondolkoztam, hogy tudják-e majd "ki-be" kapcsolgatni úgy, hogy ha ki van kapcsolva, de ugyanúgy be van dugva a TV-be, akkor a TV-n keresztül jöjjön a hang, ha pedig be van kapcsolva, akkor a bar-on.


Joggal vetődik fel a kérdés: miért?

Mert valószínűleg este nem szeretnének majd rohadt hangosan TV-t nézni, és elég lesz nekik a TV hangja, de ha pl leülnek egy filmet megnézni, akkor jobb a jobb hangzás.


Egy jópár éves nem csúcskategóriás Samsung TV-jük van, komponens, jack, azt hiszem optikai csatlakozással is (még megnézem, pontosan milyen). Nincs DVD lejátszó, sem konzol csatlakoztatva hozzá, csak a szolgáltató csodadoboza meg egy xiaomi tvbox, amin netflix, hbo stb megy.


Abból idnultam ki, hogy régen-régen (még a CRT tv-k korában,) ha pl egy fejhallgatót vagy hangfalat csatlakoztattunk a TV-hez, akkor csak azon jött a hang, ha ki volt kapcsolva az aktív hangfal, ha nem. Nem tudom, a mai készülékek okosak-e ennyire, hogy a TV érzékeli, hogy egy süket soundbarba ordibál?


Köszönöm előre is a segítséget, ha valami nem világos írjatok és tisztázom, és írjátok le, mire figyeljek oda.


(Nem felső kategóriás soundbart keresek)



2022. okt. 4. 15:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen. A komponens bemenetnek meg semmi köze a hanghoz, azt hiába nézegeted.
2022. okt. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Közben megnéztem, és rájöttem, hogy keverem a kérdéses készüléket:


Sencor, nem Samsung


Fejhallgató Jack, és Coaxial kimenete van a tévének, más nem.


Szóval: Ha van bedugva egy soundbar a fejhallgató kimenetbe, az lesüketíti-e a tévét akkor is, ha a soundbar ki van kapcsolva? Egyáltalán megéri-e, vagy mivel a fejhallgató kimenete nem a legjobb, így a soundbar nem fog semmit hozzáadni a hangzáshoz, sőt...?

2022. okt. 4. 15:31
 3/4 anonim ***** válasza:
A soundbart is lehet halkan hallgatni...
2022. okt. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Lehet, a tv-n is lehet állítani, és valszeg a soundbaron is.


Illetve én javaslom a halk tv-zés esetén is a soundbart, mivel az egy irányított hangszóró, előrevelé jön ki belőle a hang. Míg a tv hangszórók ilyen összetett bisz-baszok, az egész hátlapot rezegtetik, hogy valahogy kijöjjenwk belőle a mélyebb hangok, meg a mögötte levő.falról varatik vissza előre a hangot, ezzel is a hangszínen javítva (nálunk a tv mögött nem fal van, hanem a számítógépasztal, és basszus, minden hang oda megy... kell a soundbar ilyen esetben)


Tehát a lényeg az, hogy a soundbar sokkal csendesebben is jobban hallható, mert a nézí felé küldi a hangot, és nem szerteszét a vakvilágba. A szomszéd szobában is nagyon jól érzékelhető.


Előny lehet még pl soundbarnal a TV nélküli használat, azaz pl hogy van rajta egy nfc, odaérinted a telót, ezzel párosodnak BT-n, és már mehet is kihangosítva rá a zene.

2022. okt. 5. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!