Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szünetmentes áramforrás...

Szünetmentes áramforrás cserélhető akkumulátorral, hosszútávra? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Szeretnék szünetmentes áramforrást venni, olyat, amelynek elhasználódás esetén az akkumulátorát is lehet cserélni, van ilyen vagy ez nem szokványos és az akku-csere nem veszélyes esetleg?

Ilyenre gondoltam (kisfogyasztású géphez, lehet hogy 100 W áramot se fogyaszt, lényeg hogy az áramszünet kezelve legyen)

[link]



2022. okt. 3. 11:30
 1/5 anonim ***** válasza:
A legtöbben cserélhető az akku, azzal nincs gond. A kérdés inkább az, hogy kb 100 Watt fogyasztással mennyi időt szeretnél áthidalni? Tehát elég néhány perc, hogy legyen időd szabályosan leállítani a gépet vagy átkötni alternatív áramforrásra, például generátorra, vagy hosszabb ideig legyen működőképes? Minél tovább szükséges üzemelnie, exponenciálisan dobja az árát a rendszernek, tehát itt egy jó egyensúlyt kell megtalálni, vagy ha van alternatív áramforrásod az arra átállás idejét kell számításba venni +15%, hogy ne legyen kicentizve.
2022. okt. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Erre az Eaton-nak elvileg van szolgáltatása:

[link]

bár az említett típus nem szerepel a szolgáltatás listájában:

[link]

szóval azon keresztül nem adnak hozzá akkumulátort.


Pedig cserélhető:

https://www.youtube.com/watch?v=y94gsiUOIQA


Vagy ha nem akarsz házilag barkácsolni, az Eaton hivatalos magyarországi szervízén keresztül:

[link]

2022. okt. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A szünetmentesnek az lenne a célja, hogy legyen idő a gépet leállítani/befejezni a munkát, stb.

Úgy olvastam: USB csatlakozón keresztül a szünetmentest látja a gép és ha szükséges, biztonságosan le tud állni.


Maximum 10 percet akarnék áthidalni ilyen megoldással.


Milyet ajánlanátok, amibe könnyen kapni akkut és jó a minősége?

2022. okt. 3. 12:34
 4/5 lali51 ***** válasza:
Amit linkeltél arra a célra tökéletes.
2022. okt. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ha az akkut akarom cserélni majd akkor is találok bele kompatibiliset - mégha nincs is a gyártó listáján?

Én nem tudom ezek mennyire univerzálisak.

2022. okt. 3. 18:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!