Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lenne a legjobb gép, amit...

Mi lenne a legjobb gép, amit egy Socket 478-as alaplappal össze lehetne hozni?

Figyelt kérdés
2010. szept. 26. 13:01
 1/5 anonim ***** válasza:

4GB DDR 400MHz ram (ha kezeli a lapod)

Sapphire HD3850 512MB GDDr3 AGP

Pentium 4 HT 3.4 SL793 (D1)

2010. szept. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de még lenne két kérdésem ehhez kapcsolódóan:

1. Hol tudnék ilyeneket venni? (és mennyibe kerülnek)

2. Mim szorul leginkább újításra? (P4 3ghz, 3gb 200mhz ram, Nvidia GeForce 7600GT 256mb)

2010. szept. 26. 15:04
 3/5 Hintalow ***** válasza:

Memóriára azt mondom, hogy egy P4-es konfgiba felesleges 4 Gb, úgysem tud akkora iramot diktálni a gép, hogy annyi kelljen (gondolom a fő felhasználási terület játék lenne)

VGA: iponon és pcx.hu-n a legnagyobb képességű agp-s kártyák 20-25 között vannak 3850-et nem láttam.

Az első válaszoló által írt procit max használtan tudsz szerezni, hardverapró, vagy vatera ahol érdemes keresni.

Az én véleményem az, hogy felesleges pénzt lapátolni egy ilyen konfigba.

Tegyük fel, hogy elvégzed ezeket az újításokat, ráköltessz sacc. 30-40 ezret (tegyük fel, hogy a meglévő alkatrészeket jó árban el tudod adni, ezért legyen 15-25 ezer)

Ezután még mindig van egy P4-es konfigod, aminek indokolatlanul sok a memóriája, a benne lévő vga bár tudna teljesíteni, de a proci nem bírja a tempót (mert bizony a jelenlegi és a beletehető maximum között max 5-6% különbség van sebességben)

Minden rosszindulat nélkül mondom, hogy ha azért szeretnéd ezt, mert már szaggatnak a mai játékok, akkor bizony azt kell mondjam, hogy ugyanúgy szaggatni fognak.


Mondom ezt úgy, hogy én is egy hasonló konfigot használok, csak nekem a legújabb játékom 2006-os.

2010. szept. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
478-as alaplap az már réginek számit mostaniakhoz képest,és nem érdemes feltuningolni annyira mert a proci ugysem fogja birni,mert akárhogy is nézzük csak 1 magos..max 3db 512mb ddr1 amit megérdemel,meg egy 256mb vagy 512-es videokarit esetleg..
2010. okt. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hardverapro.hu-n ezeket meg tudod venni elég jó áron...
2010. okt. 2. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!