Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » MSI ALL IN ONE PC hűtőventilát...

MSI ALL IN ONE PC hűtőventilátorát cseréltem ki. A ventilátor típusa: AVC BATA0716R2H. A régi 3 vezetékes volt ( fekete-piros-sárga), az új 4 vezetékes ( fekete-piros-sárga-kék) ugyan ezzel a típusszámmal. Mi lehet a kék vezeték funkciója?

Figyelt kérdés
Én a kék vezetéket kihagyva kötöttem át, fekete-negatív, piros-pozitív, sárga-fordulatszám jel, ha jól gondolom. Kipróbálva a BIOS nem panaszkodott, a régivel kifogásolta, hogy nem látja. Ezért valószínűleg jól kötöttem be.

#MSI Wind Top AE2280 ALL IN ONE PC #AVC BATA0716R2H
2022. szept. 21. 18:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A kék a fordulatszám szabályozásra való. Nem okoz gondot ha nincs bekötve, csak mindig maximumon fog pörögni (hacsak a bios nem szabályozza feszültségszabályzással).
2022. szept. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Azthiszem ez alaplap függő. A 4 pines ventik PWM szabályozható ventik, a 3 pines DC, amit vagy tudsz szabályozni, vagy nem.
2022. szept. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szabályozás is kétféleképpen megvalósítható, egyik a sima feszültségalapú a másiknál a negyedik szálon végzi ugyanezt, a pontos technikai oldalát én sem tudom fejből, de a negyedik szál erre szolgál.
2022. szept. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Valóban állandóan emelt fordulaton pörög a szokásos lassú alapjárat helyett, ha nő a terhelés akkor viszont gyorsul.
2022. szept. 22. 17:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!