Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Fujitsu Exprimo V5535 laptopho...

Fujitsu Exprimo V5535 laptophoz milyen 3D-s videókártya jó?

Figyelt kérdés
Olyan játékot akarunk futtatni rajta, amihez 3D-s kártya kell, de azt mondták, ebben a laptopban nem olyan van. Nem értek a gépekhez, úgyhogy nem tudom, ki lehet-e egyáltalán cserélni, meg hogy ez mennyibe kerülne, stb.
2010. szept. 25. 12:26
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha minden igaz, akkor a videókártyád SiS Mirage 3+ 256M.


Ez egy 3d-s videókártya.


A laptopod adatai ezek?


[link]


Ahogy én látom, a vga-d integrálva van a laptop alapjapához, ezért az alapmemóriából veszi le magának a megjelenítéshez szükséges mennyiséget.


Ha gyors a rendszermemóriád, akkor egész gyors tud lenni a videókártya is.


Ha jól látom, a laptopodban a memóriár és a procit is ki lehet cserélni, de nem találtam infót, hogy a videókártyát is lehet-e benne cserélni.

2010. szept. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szia!

Igen, ilyen gépem van, de akkor nem értem, miért fagy le a gép a játéktól :/

2010. szept. 25. 14:24
 3/10 anonim ***** válasza:

Hoppá!


Akkor a kérdést úgy kellett volna feltenni:


:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Sziasztok. Tudnátok segíteni? Egy Fujitsu Exprimo V5535 laptopom van, és egy ...... nevű játékot akarok rajta futtatni. Sajnos a játék nem indul el megfelelően, hanem kiakasztja a gépet.

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::


:-D


Na jó, nem ugratlak tovább! XD


Az a probléma, hogy nem tudom a játékod nevét. Ha tudnám, akkor meg lehet találni az interneten, hogy milyen feltételekkel indul el a játék úgy, hogy nem fog fagyni ( mik a minimális rendszerkövetelményei a proginak).


Addig is:


A laptophoz (elvileg) kaptál olyan drivert, amivel meg lehet határozni a vga kártyád memórianagyságát.


Ha jól emlékszem, akkor a következőképpen kell beállítani a memória nagyságát:

start menű -> beállítások -> vezérlőpult -> megjelenítés -> beállítások fülre kattints, majs a speciális gombra.

Kijön egy újabb ablak, ott kell lenni egy olyan fülnek, ami a vga kártyád márkája (SIS) ott lehet valahol beállítani azt, hogy a rendszermemóriából mennyit használjon fel.


Remélem, segítettem ....

2010. szept. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A játék a Stepmania. Én ezekhez nem nagyon értek, úgyhogy nem tudom, mi kell ahhoz, hogy rendesen fusson a gépen, kísérletezni meg nem merek azzal, hogy átállítgatok mindenfélét.

[link]

Ezt találtam, de gőzöm sincs, mik ezek a számok :D

2010. szept. 25. 18:06
 5/10 anonim ***** válasza:

* Windows 98, Windows ME, Windows 2000, Windows XP, Linux, OS X ( operációs rendszerek listája, amelyeken elindul a játék )


* Pentium II, Pentium III, Celeron, Athlon, or compatible processor, 266MHz minimum (400 MHz recommended)


* 64 MB of RAM ( minimális memória a gépedben)


* Video card that supports High Color (16-bit color) and has 16MB video RAM ( 16 bites szinmélységet tudjon a videókártyád)


* Video card with OpenGL drivers ( na, ez az egy kérdéses, de úgy tudom, hogy tudnia kellene. Ha nem, akkor szoftveresen lehet emulálni az opengl-t)


* Sound card ( nincs probléma )



Minimális a rendszerigénye a játéknak! El kéne indulnia....


Úgy látom, hogy érdemes lenne végignézni a gépedet, a legfrissebb drivereket telepítsd az "opengl" miatt, regisztrációtisztítás a ccleanerrel ( ingyenes ) , majd egy töredezettségmentesítés az auslogic disk defrag progival ( szintén ingyenes ).


Ha ezek után sem indul el a játék, akkor nagy gáz van az op-rendszerrel, újra kell telepíteni.

2010. szept. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nemrég lett újratéve az oprendszer, a driverek biztos, hogy a legfrissebbek. A többit nem nagyon értem, amit írtál XD De azért köszi.
2010. szept. 26. 13:46
 7/10 anonim ***** válasza:

Bocs a sok infóért.


Amint írod, új az operációs rendszered, és a driverek is frissek. A játék mégsem indul el.


DirectX gondolom a 9.0c verzió. Volt nekem régebben egy olyan játékom, amelyik csak a 6 os directx-el volt hajlandó elindulni, ezért a regisztrációs adatbázisban kellett beadni a régi verziószámát.


Most keresem a neten ezt a játékot, ha lehet letöltöm, és megnézem, hogy az én régi laptopomhoz mit fog szólni.


Ha kipróbálom, biztos többet tudok majd mondani. Addig is érdemes megnézni a következő fórumot:


[link]


Ha beregisztrálsz, biztos tudnak benne segíteni....


Közben le is jött a progi: StepMania-4.0.b6


Neked is ez van feltelepítve?


Ha régebbi verzió, akkor ezt innen szedtem le:


[link]


Ha nem ez a program , akkor bocs :-(

2010. szept. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ez a játék, de nekem 3.9-es verzió van, az újabbakat még nem ismerem.
2010. szept. 26. 22:31
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!


a 4.0...-ás nálam simán elmegy.


Ajánlom, hogy te is frissítsd erre a verzióra, biztos, hogy vannak benne javítások, amelyekkel el fog futni a te gépeden is.


Válasz írj, hogy ez működik-e nálad.

2010. szept. 27. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Szia! Eddig úgy néz ki, hogy működik:) De volt már, hogy a sokadik szám közben halt le, meg olyan is, hogy rögtön az első közben, szóval nem tudom. Ha megint lehal, akkor szólok, de remélem, nem fog :D
2010. szept. 27. 18:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!